Kurz esperanta pro mluvčí portugalštiny na portálu Duolingo

Duolingo je oblíbený vícejazyčný portál pro bezplatnou výuku jazyků, fungující rovněž jako aplikace pro mobilní telefony s operačním systémem Android, Windows a samozřejmě i iPhony. V naší aktualitě z července 2015 jsme vás informovali o tom, že dne 28. května 2015 byl spuštěn kurz na bázi angličtiny. V současnosti tento kurz používá přes 1,36 milionu studentů a jejich počet neustále roste.

V anglické verzi portálu lze najít na úvodní stránce velice snadno nabídku kurzu esperanta

Není tedy divu, že se dalo očekávat, že vznikne časem i kurz esperanta pro další jazyky. Tím dalším jazykem byla španělština. Kurz ve španělštině byl spuštěn dne 26. října 2016 a přihlásilo se do něj již přihlásilo přes 385 tisíc studentů.

Esperanto se tedy lze učit přes portál Duolingo už tři roky. A k tomuto výročí vznikl „dáreček“ a sice kurz pro mluvčí portugalštiny! Ten byl spuštěn 14. května 2018, v tuto chvíli je v beta-verzi, což znamená, že v něm ještě mohou být chyby, které je potřeba odladit, ale už nyní se do něj přihlásilo přes 4 tisíce studentů!

Kurz byl tvořen od března 2017 a byl dokončen v březnu 2018. Kvůli technickým problémům bylo ale jeho spuštění odloženo.

Kdy bude spuštěn další kurz esperanta na portálu Duolingo, ale v tuto chvíli není jasné. Jak uvedl Chuck Smith v rozhovoru pro magazín Libera Folio, v létě chce navštívit vedení tohoto portálu v Pittsburghu a promluvit si o dalších možnostech spolupráce.

Každopádně, pokud Vám nevyhovuje učení esperanta přes angličtinu nebo španělštinu (či nově portugalštinu), doporučujeme v každém případě mnohojazyčný portál Lernu!! Využít můžete i novou verzi originální učebnice Theodora Kiliana, o této novince jsme psali dříve.

Pokud dáváte přednost raději osobnímu setkání, můžeme vám doporučit účast na Letní škole esperanta v Liptovském Mikuláši. Od 6. do 9. srpna pak proběhne 5. Mezinárodní škola esperanta v Bartošovicích! Přes léto také probíhají kurzy na táboře v Lančově. -mir-


  • zveřejněno 10. 6. 2018, což bylo před 2 lety
  • od té doby článek otevřelo 334 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Oldřich Arnošt Fischer

#1 Oldřich Arnošt Fischer

Je to krásné. Počty přihlášených studentů jsou ohromující. Zřejmě díky Duonlingu bude brzy studentů esperanta více než Číňanů. Ale rozhodující je nikoliv počet přihlášených studentů, nýbrž počet úspěšných absolventů, tedy těch, kteří budou esperanto aktivně používat po celý život.

před 2 lety

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2020