Tisíc nových studentů esperanta denně na portálu DUOLINGO

Duolingo je oblíbený vícejazyčný portál pro bezplatnou výuku jazyků, fungující rovněž ve verzi pro mobilní telefony a iPhony. V naší aktualitě z října minulého roku jsme vás informovali o přípravě kurzu esperanta na bázi angličtiny na tomto portálu. Projekt byl spuštěn 28. května 2015 a od té doby se do nového kurzu esperanta přihlásilo 60 000 kurzistů za měsíc a půl a každý den přibývá tisíc dalších. Viz Duolingo.com.

Tento bezplatný kurz je určen pro ty, kdo umí anglicky, takže se můžete zároveň procvičovat v obou jazycích.

Jedním ze spoluautorů kurzu je Chuck Smith, Američan, žijící v Berlíně, známý především jako zakladatel esperantské Wikipedie (obsahující nyní přes 216 000 článků).

Interview s Chuckem Smithem o projekto Duolingo (v esperantu) si můžete poslechnout ZDE.Pokud máte zájem se s esperantem seznámit raději v češtině, můžete si vybrat z vícero interaktivních kurzů pro začátečníky na portálu Lernu.net.

Zejména pro ty, kteří se méně přátelí s počítačem, Český esperantský svaz nabízí korespondenční kurz (doplněný CD a vedený dle výběru klasickou i elektronickou poštou).

Dáváte-li přednost studiu prostřednictvím videa, můžete sledovat zábavný animovaný 18dílný kurz Mazi en Gondolando natočený podle původní anglické verze BBC. Ten je spoužíván i pro výuku studentů v oficiálním kurzu na Masarykově univerzitě v Brně.

Více informací můžete najít v našem článku Proč a jak se učit esperanto?.

  • red-

  • zveřejněno 15. 7. 2015, což bylo před 5 lety
  • od té doby článek otevřelo 845 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Bohužel zde zatím nejsou žádné komentáře.

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2020