Pravděpodobně víte, že klub E-mentál Praha spojuje esperanto a vzdělávání se zábavou, recesí, cestováním a (nejen kulinární) tvořivostí. Ale věděli jste, že členové této organizace od roku 2014 podporují také lidi s mentálním postižením?

více... | 24. 06. 2017

Větou „Najděte a kontaktujte esperantisty kolem Vás – vždy, všude“ lze popsat novou aplikaci pro chytré mobilní telefony, kterou vytvořil známý americký esperantista Chuck Smith. Tedy, Amikumu je appka, která Vám pomůže najít a kontaktovat esperantisty ve Vašem okolí a také mluvčí ostatních jazyků. V současnosti však appka nabízí jen hledání esperantistů. Další jazyky přijdou brzy. A jak to všechno funguje? Čtěte dále…

více... | 31. 05. 2017

Praha, 29. 3. 2017: „Bylo to pro mě milé překvapení. Já sám docela chápu úmysly zakladatele esperanta, že by spojil svět tímto jazykem, který čerpá ze všech možných. Je škoda, že se to nepodařilo. Esperantem se dnes stala angličtina, ale je pěkné, že po celém světě je houf lidí, kteří tento jazyk umí nebo se ho učí.“ To řekl herec Zdeněk Svěrák, když mu esperantisté předali překlad hry Járy Cimrmana Dobytí Severního pólu Čechem Karlem Němcem. Zároveň přijal čestné členství v esperantském klubu E-mental' a v České esperantské mládeži.

více... | 4. 04. 2017
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2017