Nová internetová učebnice esperanta

Esperanto se lze učit různými způsoby. Ať už pomocí internetu nebo pomocí učebnice. Anebo využít výhod internetu a učit se pomocí originální učebnice Theodora Kiliana přímo na internetu. Stará verze učebnice se nyní dočkala modernizace.

Učebnice je určena především návštěvníkům esperantských kurzů a samoukům. Autorem originální učebnice je Theodor Kilian, autor dosud nejúspěšnějších učebnic a pomůcek pro výuku esperanta. Později byla učebnice několikrát zmodernizována a byla vydána první internetová verze, což umožnilo zpřístupnit učebnici mnohem více lidem, hlavně tedy těm mladým.

Nyní bylo zveřejněno nové neoficiální internetové vydání. Obsahově je učebnice opět trochu opravena a upravena. Hlavně je převedena do moderní formy. Využívá možností nejnovějších internetových prohlížečů, kterým je přizpůsobena, a současně se dobře zobrazuje na velkých monitorech, noteboocích, telefonech nebo tabletech. Na všech zařízeních se také mnohem lépe čte, což ocení i starší studenti esperanta. Z pohledu multimédií umožňuje snadné přehrávání zvukových nahrávek. Celkově učebnice působí velmi jednoduše, přehledně a dobře se s ní pracuje.

Začátečníci ocení, že učebnice začíná od takových základů, kterými je například výslovnost. Pokročilí ocení rozdělení lekcí podle jednotlivých témat pro přehlednější zopakování. Autor bude učebnici ještě dále vylepšovat, ale už teď si ji můžete prohlédnout, studovat nebo doporučit lidem se zájmem o studium esperanta na adrese

esperanto.9e.cz.

Ukázka první lekce v nové verzi učebnice

Součástí učebnice je také oboustranný slovník, přehled gramatiky nebo i užitečné věty. Ať vám nová verze učebnice slouží! -mir-

Informace o dalších možnostech studia esperanta (klasicky či prostřednictvím internetu) naleznete v naší rubrice JAZYKOVÉ KURZY.


  • zveřejněno 13. 3. 2018, což bylo před 2 lety
  • od té doby článek otevřelo 622 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

PETR KNÍŽÁK

#1 PETR KNÍŽÁK

vLASTNÍM KNIHU OD tHEODORA kILIÁNA A MOC SE MI LÍBILA.TOTO JE JEŠTĚ VYLEPŠENÁ VERZE.zDRAVÍ gXIS REVIDO pETR kNÍŽÁK
mARIÁNSKÉ lÁZNĚ

před 2 lety
Milan

#2 Milan

Na jaře jsem se na učebnici díval, když byla tady mezi novinkami, a také se mi moc líbila. Dnes jsem ji tady dlouho nemohl najít pro známého, protože mezi novinkami už není a není ani rubrice Jazykové kurzy, jak píšete.

před 2 lety

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2020