Vyšlo nové DVD Esperanto elektronicky

Před několika dny bylo vydáno organizací E@I v nákladu 3000 kusů nové DVD Esperanto elektronicky IV. Kromě toho, že v pořadí už čtvrté vydání reaguje na to, že došly zásoby třetího vydání v nákladu 6000 ks, jsou na DVD Esperanto elektronicky IV (v originále DVD Esperanto elektronike IV) samozřejmě také zajímavé novinky. Co nového tedy na DVD najdete ve srovnání s třetím vydání?

Novinky na DVD můžeme rozdělit na ty, které se týkají internetu a počítačů a ty, které se týkají hudby, fotografií a literatury.

  • Novinky ve vztahu k internetu a počítačům

Autoři DVD přidali na DVD aktuální verze článku o Esperantu na Wikipedii – tyto články jsou ve formátu PDF. Druhou zajímavou novinkou je sekce Internet: v ní najdete přehled odkazů na nejdůležitější a nejzajímavější stránky v Esperantu. Přidána byla aktuální verze programu Tajpi na psaní esperantské diakritiky v operačních systémech Windows 2000 / XP / Vista / 7 a 8. Potřebujete zjistit, jak se řeknou v esperantu odborný výraz z oblasti počítačové terminologie – pak jistě uvítáte, že na DVD je k dispozici aktuální anglicko-esperantský slovník a také seznam nejčastěji používaných slovíček.

  • Novinky ze světa hudby, literatury a fotografií

Na DVD byly přidány k již stávajícím písničkám nové, například 6 skladeb od skupiny Persone či 5 skladeb od Johannes Muellera… Nechybí ani nové knižky v PDF, například překlad Robinsona Crusoe. Děti mohou zaujmout pohádky od Andersena a bratří Grimmů, které namluvil známý slovenský esperantista Stano Marček. Významnou aktualizací jsou také fotografie z Mezinárodního kongresu esperantské mládeže v Kyjevě (2011), Světového kongresu esperanta v Kodani (2011) a Letní esperantské školy v Nitře (2011).

Poslední novinkou je snížení ceny za DVD: pokud si objednáte více než 100 kusů, bude Vás jedno DVD stát pouhých 0,90 € (dříve 1 €). Pokud máte zájem o méně kusů, doporučejeme se buď zúčastnit nějaké esperantské akce, kterou pořádá E@I a zakoupit si DVD v rámci libroserva (malé knihkupectví v rámci akce) nebo kontaktovat organizaci E@I přímo e-mailem. -mir-

PS: Pokud jste si nestihli DVD Esperanto elektronicky pořídit, nezoufejte. E@I nově spustilo internetovou stránku s kompletním obsahem DVD, více info v aktualitě


  • zveřejněno 25. 7. 2012, což bylo před 8 lety
  • od té doby článek otevřelo 1137 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Bohužel zde zatím nejsou žádné komentáře.

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2020