Novinky nejen z internetové tvorby organizace E@I

Touto aktualitou bychom Vám, návštěvníkům tohoto webu, chtěli představit nové internetové projekty mezinárodní organizace E@I (Edukace@Internet – více o této organizaci v tomto článku).

DVD Esperanto elektronicky dostupné online! Možná si ještě vzpomínáte na aktualitu z léta roku 2012, ve které jsme vás informovali o vydání již čtvrté verze DVD Esperanto elektronicky.

Organizace E@I se však nyní rozhodla, že obsah této verze zpřístupní v elektronické podobě přímo na stránku http://dvd.ikso.net. Ačkoliv obsah čtvrtého vydání nebyl měněn, mnohé informace obsažené jsou nadále aktuální.

CD „Esperanto“ pro město Białystok V roce 2008 vydala organizace E@I CD představující esperanto. CD tehdy vyšlo v rekordním nákladu 400 000 kusů a bylo součástí vydání deníku Gazeta Wyborcza dne 10. září 2008. Důvod této akce byl jednoduchý – o rok později se v Białystoku konal 94. Světový kongres esperanta. Právě proto bylo vydáno toto CD obsahující v esperantu a polštině informace o esperantském hnutí. Uživatel tohoto CD prochází při prohlížení CD malým městem Białystok. Pokud se k Vám toto CD nedostalo, máme pro Vás dobrou zprávu -i toto CD je nyní k dispozici online na adrese http://kd.ikso.net!

Chystá se kurz ruštiny

Po zkušenostech s kurzem slovenštiny, němčiny a češtiny nyní chystá organizace E@I projekt s názvem „Russian Online“, který je zaměřený na vytvoření mnohojazyčné, bezplatné interaktivní platformy pro online výuku ruštiny. Internetová platforma nabídne nejen kurzy ruského jazyka na úrovni A1 a A2, ale také různé praktické informace o obchodování s Ruskem. Vybrané lekce budou speciálně zaměřené na obchodování a podnikání v Rusku. Osvojení jazyka pomůže základní interaktivní slovník s více než 10.000 slovy s nahrávkami výslovnosti a průvodce gramatikou.

Na projektu pracuje skupina devíti partnerů ze sedmi různých evropských zemí. Aby byl jejich výběr vyvážený, představuje různé sektory: neziskové organizace, firmy, vysokoškolské a další vzdělávací instituce.

Internetová stránka bude dostupná nejméně v 9 jazycích: bulharštině, češtině, angličtině, němčině, litevštině, polštině, slovenštině, slovinštině a španělštině. I později bude možné přidávat další nové jazyky. Projekt na adrese http://russky.info/ by měl být spuštěn na konci roku.

Nová verze portálu Lernu.net Organizace E@I také myslí na to, že kromě práce na portálech na výuku slovenštiny, němčiny či češtiny je třeba vylepšit i portál Lernu.net! Nová verze portálu spatřila světlo světa 19. července 2016. Pro tuto chvíli však není ještě stránka a nový kurz přeložen do češtiny, ani slovenština není kompletní. Máte-li zájem pomoci s překladem kurzu, stačí vyplnit formulář na stránce http://lernu.net/sk/kontaktoj.

Stránka samozřejmě díky této aktualizaci získala nový vzhled, díky kterému si lze stránku pohodlně prohlížet i na mobilním telefonu. Podrobnosti o novinkách pro vás připravíme v některé z dalších aktualit.

Závěrem bychom Vás chtěli pozvat na akci „Konference o užití esperanta ve vědě a technice“, čili KAEST (Konferenco pri Aplikoj de Esperanto en Scienco kaj Tekniko). Tuto akci pořádá od roku 2010 také právě organizace E@I, konkrétně ve slovenském městečku Modra-Harmónia nedaleko Bratislavy. Letošní téma je „Výhody a nástrahy moderní komunikace“. Přednášky budou probíhat v esperantu a jedním z výstupů této akce bude i sborník přednášek. Akce se bude konat od 17. do 20. listopadu 2016. Více informací v češtině na https://cs.wikipedia.org/…B_a_technice -mir-


  • zveřejněno 3. 8. 2016, což bylo před 4 lety
  • od té doby článek otevřelo 494 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Bohužel zde zatím nejsou žádné komentáře.

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2020