Putovní výstavu hostí Moravská zemská knihovna

Putovní výstava „Je esperanto mrtvý jazyk?“, která vznikla v březnu 2010 v Písku, byla dosud k vidění v 11 městech v 5 krajích republiky. Dvanáctou v pořadí je moravská metropole a druhá největší knihovna v zemi. Vernisáž neunikla pozornosti brněnské „Rovnosti“, která 4.7. zveřejnila o esperantu zvláštní článek.

Ten si můžete stáhnout a přečíst v příloze níže. Elektronická podoba článku vyšla v Brněnském deníku 5.7. a nalézt ji můžete zde.

Výstava v Moravské zemské knihovně, Kounicova 65, potrvá do 20. července dopoledne, poté se do konce měsíce přesune do Administrativního a vzdělávacího centra Jihomorovaského kraje, Cejl 73.

Blížící se výročí 125 let esperanta (první učebnice byla vydána ve Varšavě 26. července 1887) je vítanou příležitostí jak média (nejen na celostátní, ale i na okresní a místní úrovni) a veřejnost o problematice mezinárodní jazykové komunikace i o funkčnosti esperanta informovat. Vlastní iniciativa jednotlivců i klubů v tomto směru je velmi vítána!

Koordinační adresa projektu 125 je 125@esperanto.cz. Zájemcům o tvorbu článků můžeme poskytnout informační podklady, zároveň prosíme o zaslání odkazů na zveřejněné články pro potřeby databáze ČES.

Inspiraci jak mohou obsahově i formálně články vypadat naleznete zde.

padv


Soubory
jpg Rovnost-2012-07-04.jpg (1.55 MB)

  • zveřejněno 4. 7. 2012, což bylo před 8 lety
  • od té doby článek otevřelo 971 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Bohužel zde zatím nejsou žádné komentáře.

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2020