Esperanto v českých médiích

Přinášíme vám několik novinek z uplynulých dvou měsíců – nejen odkazy na zajímavé články, ale i pozvánku k poslechu rozhlasového interview.

„Esperanto stále žije“ – to je název pořadu, který 10. března 2014 v rubrice Radioporadna odvysílal Rozhlas Pardubice. Zveme vás k poslechu cca 20minutového neformálního rozhovoru s paní Jarmilou Rýznarovou, která je stále obdivuhodným „motorem“ pardubického esperantského klubu i Svazu zdravotně postižených esperantistů.Vaší pozornosti doporučujeme dvoudílný článek od ing. Josefa Vojáčka, vyučujícího esperanto na Masarykově univerzitě v Brně, který vyšel 23. a 30.března 2014 na známém portálu JAZYKY.COM. Z článku můžete po formální i obsahové stránce načerpat inspiraci pro vaši vlastní informační aktivitu!

Esperanto nebylo první I. (obecně o problematice plánových jazyků a o vzniku a podstatě esperanta)

Esperanto nebylo první II. (na téma vztah esperanta a angličtiny, jazykové zkoušky z esperanta a význam esperanta pro studium dalších cizích jazyků)4. května 2014 zveřejnil Orlický deník zprávu Zdenky Novotné

Esperantisté z různých koutů republiky se setkali v Litomyšli

o průběhu tradičního regionálního setkání na Českomoravském pomezí, které se konalo 26.dubnaMěsto Kopřivnice v měsíci dubnu aktualizovalo svůj oficiální web, na němž uvedlo pomník doktora Esperanto mezi pamětihodnostmi města. O historii místního esperantského dění a současných aktivitách místních skautů v souvislosti se záchranou esperantského pomníku jsme vás již na našem webu informovali (viz videoreportáž a článek).Víte-li o dalších aktualitách, které unikly naší pozornosti, pište prosím na adresu redakce (zavináč) esperanto.cz.

padv


  • zveřejněno 7. 5. 2014, což bylo před 6 lety
  • od té doby článek otevřelo 2081 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Bohužel zde zatím nejsou žádné komentáře.

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2020