ČES vyhrál v mezinárodní soutěži

1.března jsme obdrželi zprávu, že Český esperantský svaz vyhrál v soutěži vyhlašované každoročně japonskou nadací CIGNO.


Nadace, kterou založil mecenás Etsuo Myoshi, byla původně určena pro podporu esperantského hnutí v bývalých socialistických a rozvojových zemích. Od r. 2012 je soutěž vyhlašována nově pro esperantské svazy zemí Evropské unie v oblasti informování veřejnosti o esperantu a problematice mezinárodní jazykové komunikace. Vítězem prvního ročníku se stal v r. 2012 Esperantský svaz Velké Británie.

Cena zahrnuje i finanční odměnu ve výši 200.000 japonských jenů, což je dle současného kurzu cca 42.000,– Kč. Podrobnější zprávu a přehled činnosti ČES v této oblasti připravujeme a zveřejníme zde 7. března.

Soutěžní zprávu a dokumentaci v esperantu si můžete již nyní stáhnout a přečíst zde. Zahrnuje popis celkem 200 realizovaných aktivit za rok 2012 (výstav, článků v českém tisku a na webu, přednášek, kulturních akcí, spolupráce s neesperantskými organizacemi apod.).

Kromě finanční odměny, která by měla být převeda v nejbližší době, reprezentant ČES převezme diplom a japonský suvenýr na slavnostním zasedání Evropské esperantské unie na Světovém kongresu v Reykjavíku.

Výbor ČES srdečně děkuje všem svým členům a spolupracovníkům, kteří svou aktivitou přispěli ke společnému úspěchu. Získané peníze přispějí k podpoře užitečných a potřebných projektů ČES.

Pavla Dvořáková, koordinátor projektu CIGNO v rámci ČES


  • zveřejněno 3. 3. 2013, což bylo před 8 lety
  • od té doby článek otevřelo 1224 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Jan Řepa

#1 Jan Řepa

Jediný komentář, který mne právě napadá: radost, RADOST, R A D O S T !!!

před 8 lety
Milada Zemanová

#2 Milada Zemanová

Je to paráda. Velký dík Pavle - gratuluji jí i ČES k získání ceny,

před 8 lety
Josef Vojáček

#3 Josef Vojáček

Tak to nakonec vyšlo! Jen tak dál a ještě více informovat veřejnost o esperantu, protože je ještě málo informovaná.

před 8 lety

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2021