Běh pro Paraple proběhne letos virtuálně - připojte se i vy!

Chcete něco udělat pro svou kondici a zároveň pomoci někomu, kdo to opravdu potřebuje? Připojte se v měsíci květnu individiuálně nebo v rámci skupiny ESPERANTO do benefiční akce „BĚH PRO PARAPLE“! Co to vlastně Paraple je? Proč stojí za to ho podpořit, jak akce funguje a jak se přihlásit? Akce je určena pro všechny zájemce bez ohledu na věk a tělesnou zdatnost i pro ty kdo neběhají ☺!

KDO NEBO CO JE PARAPLE?

CENTRUM PARAPLE je všeobecně prospěšná společnost, kterou založili v r. 1994 Zdeněk Svěrák a Česká asociace paraplegiků. Sdružení se zaměřuje na všestrannou pomoc lidem ochrnutým po poškozením míchy a jejim rodinám. Každým rokem jejích skužeb využije kolem 1500 vozíčkářů. Společnost nabízí zejména poradenské a ambulantní rehabilitační služby, provozuje půjčovnu pomůcek a servis vozíků a pořádá instruktážní sportovní a sociálně rehabilitační pobyty, vzdělávací a výtvarné kurzy a další.

V budově svého centra v Praze-Malešicích provozuje i kavárnu s celodenním stravováním a občerstvením, fungující i pro veřejnost.

Více o činnosti organizaci se dočtete na webu

www.paraple.cz

kde naleznete mj. i podrobné výroční zprávy, příběhy, fotogalerii, Magazín i možnost odběru Newsletteru.AKCE BĚH PRO PARAPLE

Centrum každoročně pořádá i několik akcí pro veřejnost – nejznámější z nich je BĚH PRO PARAPLE – benefiční sportovně společenská akce, která probíhá od r. 2000 každoročně v měsíci červnu. Hlavním programem jsou závody dvojic dospělých i dětí v běhu na 100 m, ti zdatnější si mohou zaběhat i 5 km. Součástí je také doprovodný program. Důležité není vyhrát, ale zúčastnit se, pobavit se a podpořit smysluplnou věc!

Letos akce ze známých hygienických důvodů proběhne VIRTUÁLNĚ a to od 1. do 29. května. Může se k ní tedy připojit každý bez ohledu na bydliště i fyzickou kondici! Podle aktuální situace se možná akce uskuteční 29.5. v parku v Praze-Malešicích i REÁLNĚ.

Každý může svým účastnickým startovacím poplatkem (199,– Kč) přispět k pokrytí chybějících prostředků pro komplexní rehabilitační pobyty pro paraplegiky, které pojišťovna kryje pouze z poloviny, či pro další nezbytnou činnost centra.Od r. 2016 se Běhu pro Paraple (stejně jako některých dalších benefičních projektů) účastní i členové recesního esperantského klubu E-mental', kteří jsou z větší části zároveň i členy ČES. Protože esperanto není jen o šíření jazyka pro mezinárodní porozumění, ale i o přátelství, solidaritě a vzájemné nezištné pomoci a aktivním nekonzumním způsobu života ☺!

členové klubu E-mentál se Zdeňkem Svěrákem (2018)

Covidové restrikce dosti omezily naše fyzické aktivity a je určitě užitečné, abychom nyní my sami něco pro zlepšení našeho zdraví a kondice udělali! Příjemné jarní počasí to mu přímo nahrává!

Letošní virtuální ročník zahrnuje NEJEN BĚH, ALE I CHŮZI ČI JÍZDU NA KOLE, můžete sportovat sami, s partnerem, s kočárkem nebo třeba se psem ☺. Každý může sportovat po celý měsíc libovolně dle svých časových i zdravotních možností a stanovit si svůj vlastní cíl a toho se snažit dosáhnout nebo ho třeba i překročit. Je úplně jedno, jestli si stanovíte denně 1 km chůze (nebo jízdy na vozíku) nebo 20 km jízdy na kole, záleží jen na vás!

Každopádně můžete tak zlepšit svůj zdravotní stav a pohodu a platbou startovného zároveň podpořit i důstojný a veselejší život druhých lidí! A do třetice přihlášením se jako člen skupiny ESPERANTO můžete přispět i k propagaci naší komunity a svými výsledky případně i k výslednému pořadí skupiny – ale jak bylo řečeno, to zde není to nejdůležitější, byť soutěživého ducha určitě mít budeme!JAK SE KONKRÉTNĚ PŘIHLÁSIT A CO A JAK UDĚLAT?

Pokud vás tento nápad zaujal, klikněte na náš Kalendář akcí, v němž naleznete

podrobnější názorné informace.

Vaše dotazy můžete směřovat na adresu

e-mentalprago (zavináč) seznam.cz.

K 10. květnu je pod skupinou Esperanto přihlášeno 21 zájemců. Přidáte se k nám i vy, ať je nás víc?

Pokud se rozhodnete, příp. i napište na výše uvedenou adresu, abychom o sobě věděli a mohli se vzájemně podporovat☺!

Těšíme se na vaši případnou spoluúčast ☺!

Pavla Dvořáková (-padv-)


  • zveřejněno 3. 5. 2021, což bylo před 7 měsíci
  • od té doby článek otevřelo 319 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Josef Vojáček

#1 Josef Vojáček

Nejde se nepřihlásit!

před 7 měsíci
Pavla Dvořáková

#2 Pavla Dvořáková

Děkuji za podporu a doufám, že se k nám přidají ještě další zájemci ☺!

před 7 měsíci

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2021