Virtuální Běh i jízda pro Paraple

01 - 29
květen

virtuální akce - celá ČR


„Běh pro Paraple“ je benefiční akce pro veřejnost, pořádaná každoročně již od r. 2000 na podporu paraplegiků, tj. osob postižených ochrnutím po poranění míchy (často následkem úrazu). Více o ní a o činnosti Centra Paraple se dočtete na webu www.paraple.cz a v tomto článku na našem webu. Letos akce proběhne VIRTUÁLNĚ, a to po celý měsíc květen a pokud to hygienická situace dovolí, možná nakonec 29. května v Malešickém parku i reálně jako obvykle. Každopádně tentokrát se může zúčastnit úplně každý zájemce, bez ohledu na místo bydliště ži fyzickou kondici ☺!

I když se nyní nemůžeme osobně stýkat, udělejme něco společně pro druhé, ale i pro propagaci esperanta a pro své zdraví!Od r. 2016 se této akce pravidelně účastní i členové recesního esperantského klubu E-mental'.

LETOS SE MŮŽETE PŘIPOJIT I VY! PROČ A JAK TO UDĚLAT? CO TO OBNÁŠÍ?

Dejte si cíl – počet kilometrů – a zkuste ho splnit. Nebo překročit! Zlepšete svou kondici! Protáhněte tělo! Můžete si měřit třeba cestu do práce nebo z práce, odpolední vycházku, můžete chodit, běhat po ulicích, po parku, v lese…. Jak se vám to bude líbit a hodit. Zúčastněme se jako tým a třeba vyhrajeme dva sudy piva! A když ne, tak určitě vyhrajeme sami nad sebou!

Můžete pozvat do našeho týmu své známé a příbuzné! Čím víc se nás zúčastní, tím větší šance na výhru. A také tím větší reklama pro esperanto!

JAK SE PŘIHLÁSIT?

• Na stránce www.myteporazime.cz/…paraple-reg/ (po kliknutí na tlačítko REGISTRACE) si vyberete kategorii, ve které chcete závodit – běh, chůze, jízda na kole nebo koloběžce, běh se psem ….

• Vyplníte údaje o sobě

• Zvolíte si cíl, který byste chtěli do 29.5. dosáhnout. Je jen na vás, kolik kilometrů si jako cíl dáte. Záleží, na co se cítíte. V případě, že si zadáte běh, je potřeba opravdu běhat, v případě chůze chodit…..

• Napíšete důvod výzvy. Třeba „Ni volas helpi“

• Dále nezapomeňte vepsat název týmu – ESPERANTO

• Zaškrtnete, zda souhlasíte s pravidly a odkliknete

• Vyberete si, zda mimo 199,– Kč za startovné, ještě nějak přispějete
(např. objednáte si funkční tričko PRO PARAPLE apod.)

• Dokončíte registraci.

Názorně:

A zítra můžete vyběhnout, vykročit, vyjet….!

Ale začít můžete kdykoli během měsíce až do 29. 5. 2021, kdy akce končí.


JAK ZAZNAMENÁVAT A SDÍLET VÝSLEDKY?

Výsledky se budou zaznamenávat na www.myteporazime.cz/…pro-paraple/ – klikněte na „nahraj výsledky“. Abyste mohli zaznamenávat své zdolané kilometry, je dobré si nainstalovat do mobilu aplikaci, která vám bude kilometry zaznamenávat a ze které potom kilometry nahrajete.

Jedna z nabízených aplikací je play.google.com/sto­re/apps/detail­s?id=com.stt.an­droid .

Ale můžete klidně použít i jinou, kterou máte oblíbenou.

Nedoporučuje se používat fitness náramky či krokoměry z důvodu nepřesnosti měření.

CO KDYŽ NEMŮŽU NEBO NECHCI POUŽÍVAT MOBILNÍ APLIKACI?

Nevadí! V případě, že se vám nechce si stahovat aplikaci nebo nemáte třeba chytrý telefon, můžete chodit i tak, jen vaše kilometry nebudou zaznamenané do týmového výsledku. Družstvo za vás dostane symbolických pět bodů.

INFO

Další podrobné informace najdete na stránkách www.paraple.cz/…pro-paraple/ a www.myteporazime.cz/…pro-paraple/.

Informace v esperantu: www.e-mental.cz/archiv/15901.

Tak neváhejte – pomozte zdravotně postiženým, sami sobě a nám všem dohromady!

Těšíme se na vás!

  • vlpi- a -pd-

Zobrazeno 229x

Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2021