Výstava v Českých Budějovicích byla zahájena

Putovní výstava „Je esperanto mrtvý jazyk?“, která měla svou premiéru v březnu/dubnu loňského roku v Městské knihovně v Písku (jež má mj. svůj web i v esperantu), byla 1. února dopoledne zahájena v jihočeské metropoli. Ke shlédnutí bude do 3. března.

Výstava, čítající celkem 23 panelů a knižní vitríny, byla původně realizována E-klubem „La Ponto“ za finanční podpory města Písku. FOTOGALERIE výstavy se nachází ZDE

Od 1. února do 3. března je výstava představena v Jihočeské vědecké knihovněČeských Budějovicích v Lidické ul. č. 1, v přízemním sále s elektronickými katalogy.

Panelů je sice o 7 méně, ale z informačního hlediska je jistě potěšující, že se jedná o místnost, kterou navštíví prakticky všichni čtenáři, kteří si sem přijdou půjčit nějakou knihu. Expozice knih ve vitrínách je částečně rozdílná a byly rovněž připraveny dva nové panely.

Ve čtvrtek 17. února od 16 do 18h se bude tamtéž v audiosále v 1. poschodí konat repríza besedy pro veřejnost „Esperanto a(nejen) literatura“.

Na obě akce je samozřejmě vstup zdarma a návštěvníci jsou srdečně vítáni! Níže si můžete stáhnout pozvánky, které můžete příp. přeposlat svým přátelům a známým.

Knihovna se nachází v bezprostředním sousedství historického centra, poblíž Jihočeského divadla a naproti budově Krajského úřadu (zastávka MHD „U soudu“ – linky 2, 6, 10, 13, 14, 16, 19) – viz MAPA. Otevřeno je od pondělí do pátku 8:30–18h a v sobotu 9–12h.

Výstava bude pokračovat v měsíci dubnu v Milevsku a v květnu v Pelhřimově. Bližší informace vám v této rubrice včas poskytneme.

pd


Soubory
doc Pozvanka_na_vystavu_CB.doc (92 kB)
doc Pozvanka_na_besedu_17.2._CB1.doc (98 kB)

  • zveřejněno 1. 2. 2011, což bylo před 10 lety
  • od té doby článek otevřelo 1409 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Kalný

#1 Kalný

Dankon por meritema agado de la Esperanto-klubo "La Ponto" Písek, precipe de Pavla Dvořáková, kies frukto estas ankau jena ekspozicio. Ghi farighas bona propagando de nia internacia lingvo. Mi gratulas.
J.K., České Budějovice

před 10 lety

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2020