Výstava v Českých Budějovicích byla zahájena

Putovní výstava „Je esperanto mrtvý jazyk?“, která měla svou premiéru v březnu/dubnu loňského roku v Městské knihovně v Písku (jež má mj. svůj web i v esperantu), byla 1. února dopoledne zahájena v jihočeské metropoli. Ke shlédnutí bude do 3. března.

Výstava, čítající celkem 23 panelů a knižní vitríny, byla původně realizována E-klubem „La Ponto“ za finanční podpory města Písku. FOTOGALERIE výstavy se nachází ZDE

Od 1. února do 3. března je výstava představena v Jihočeské vědecké knihovněČeských Budějovicích v Lidické ul. č. 1, v přízemním sále s elektronickými katalogy.

Panelů je sice o 7 méně, ale z informačního hlediska je jistě potěšující, že se jedná o místnost, kterou navštíví prakticky všichni čtenáři, kteří si sem přijdou půjčit nějakou knihu. Expozice knih ve vitrínách je částečně rozdílná a byly rovněž připraveny dva nové panely.

Ve čtvrtek 17. února od 16 do 18h se bude tamtéž v audiosále v 1. poschodí konat repríza besedy pro veřejnost „Esperanto a(nejen) literatura“.

Na obě akce je samozřejmě vstup zdarma a návštěvníci jsou srdečně vítáni! Níže si můžete stáhnout pozvánky, které můžete příp. přeposlat svým přátelům a známým.

Knihovna se nachází v bezprostředním sousedství historického centra, poblíž Jihočeského divadla a naproti budově Krajského úřadu (zastávka MHD „U soudu“ – linky 2, 6, 10, 13, 14, 16, 19) – viz MAPA. Otevřeno je od pondělí do pátku 8:30–18h a v sobotu 9–12h.

Výstava bude pokračovat v měsíci dubnu v Milevsku a v květnu v Pelhřimově. Bližší informace vám v této rubrice včas poskytneme.

pd


Soubory
doc Pozvanka_na_vystavu_CB.doc (92 kB)
doc Pozvanka_na_besedu_17.2._CB1.doc (98 kB)

  • zveřejněno 1. 2. 2011, což bylo před 9 lety
  • od té doby článek otevřelo 1375 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Kalný

#1 Kalný

Dankon por meritema agado de la Esperanto-klubo "La Ponto" Písek, precipe de Pavla Dvořáková, kies frukto estas ankau jena ekspozicio. Ghi farighas bona propagando de nia internacia lingvo. Mi gratulas.
J.K., České Budějovice

před 9 lety

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2020