Varhanní doprovody k vánočním koledám

Máme pro vás malý vánoční dárek v podobě bezplatně stažitelných varhanních doprovodů ke zpěvu vánočních koled (ať již v češtině, či v esperantu).

Nesem vám noviny (D dur)

Narodil se Kristus Pán (D dur)

Slyšte, slyšte, pastuškové (C dur)

Veselé vánoční hody (C dur)

Tichá noc (G dur)

Adeste fideles (G dur)

Všechny skladby mají krátkou předehru a 2 sloky a jsou upraveny v původním přirozeném ladění (a1=432Hz, místo souč. 440Hz) – to je ladění, které dříve používali Mozart, Beethoven, Verdi, v němž byly laděny slavné stradivárky a které má větší léčivý účinek na náš organismus. Změna je relativně nepatrná (o třetinu půltónu níže), znamená to pouze, že nelze k těmto doprovodům zároveň hrát na další takto nenaladěný nástroj (flétna, housle apod. – i když strunné nástroje lze takto upravit poměrně snadno). Tónina je zvolena kompromisně pro ženské i mužské hlasy.

Všechny nahrávky jsou ve formátu WAV, tj. po stažení se dají přímo vypálit na CD a přehrávat na běžném CD-přehrávači. Nahrávky pořídila na klávesách Pavla Dvořáková a jsou dále bezplatně šiřitelné.

V příloze si můžete stáhnout texty příslušných písní v překladech do esperanta.

Internetový zpěvník koled v češtině i s akordy naleznete ZDE.

Odkazy na výběr třicítky známých vánočních písní z různých zemí (překlady do esperanta + melodie v fornátu MIDI) z obsáhlé hudební databáze HIMNARO CIGNETA naleznete ZDE (1. část) a ZDE (2 část).

  • padv-

Související články:

Vánoční hudba v esperantu


Soubory
doc pisne.k.doprovodum.esp.preklady.doc (29.5 kB)

  • zveřejněno 13. 12. 2012, což bylo před 8 lety
  • od té doby článek otevřelo 3917 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

J.Podlešák

#1 J.Podlešák

Píšete: "Máme pro vás malý vánoční dárek v podobě bezplatně stažitelných varhanních doprovodů ke zpěvu vánočních koled (ať již v češtině, či v esperantu)." Když jsem se zaregistroval a chtěl doprovod stáhnout, tak mne to dál nepustilo s poznámkou, že nemám nabitý kredit. J.P.

před 5 lety
Pavla Dvořáková

#2 Pavla Dvořáková

Z uloz.to lze normálně stahovat zdarma i bez registrace - pokud se spokojíte s pomalejším tempem stahování! Stačí po kliknutí na uvedenou skladbu v našem článku kliknout na žluté tlačítko "Stáhnout".

před 5 lety
Janak

#3 Janak

Dobrý den, hledám doprovod, který inzerujete, ale stahuje se mi soubor wav.-to je hudba. kde prosím najdu noty? Janak

před rokem

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2020