Světový kongres esperanta v roce 2016 bude hostit Nitra

Touto aktualitou bychom vás rádi informovali o tom, že po sedmi letech, kdy se Světový kongres esperanta konal nedaleko České republiky, se bude tato nejdůležitější a nejpřestižnější akce esperantského hnutí v roce 2016 konat na Slovensku, přesněji v Nitře. Rozhodnuto o tom bylo na již proběhlém Světovém kongresu esperanta v Buenos Aires v Argentině.

Nitra přitom nebude hostit esperantisty poprvé – již v roce 2011 se v tomto městě konala Letní škola esperanta, pro velký úspěch a dobrou spolupráci organizátorů s univerzitní koleji Zobor v roce 2012 tato proběhla v Nitře opět a rovněž i letos cestovali esperantisté z mnoha zemí právě do tohoto města.

Nejvýznamnější esperantská akce roku se tak po sedmi letech vrátí do Střední Evropy (v roce 2009 se konal Světový kongres esperanta v severovýchodním polském městě Białystok, kde se v roce 1859 narodil tvůrce esperanta Ludvík Lazar Zamenhof).

Dodejme ještě, že v roce 2015 se bude konat jubilejní 100. Světový kongres esperanta v severofrancou­zském městě Lille a rovněž Mezinárodní kongres esperantské mládeže se bude konat nedaleko České republiky, a to v hlavním městě německé spolkové země Hesensko – ve Wiesbadenu.

Na kongres v Lille připravuje Svaz zdravotně postižených esperantistů pro své členy i ostatní zájemce autobusový zájezd – o něm vás budeme informovat v dalším článku v našich Aktualitách. -mir-


  • zveřejněno 11. 9. 2014, což bylo před 7 lety
  • od té doby článek otevřelo 1556 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Bohužel zde zatím nejsou žádné komentáře.

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2021