Probíhají práce na stránce služby Pasporta Servo

Když v červenci 2009 vznikla a byla v rámci Mezinárodního kongresu esperantské mládeže v Liberci představena internetová stránka služby Pasporta Servo, byla to velká novinka. Jak ale šel čas, ukázalo se, že služba nefunguje úplně ideálně. Viditelným problémem byl mimojiné narůstající počet tzv. spammerů v rámci diskusního fóra (tím méně viditelným pro běžného uživatele potom i problémy s redakčním systémem Drupal). Taková situace si pochopitelně žádala řešení čili rekonstrukci.

A právě z tohoto důvodu je v tuto chvíli stránka služby Pasporta Servo dočasně nedostupná. Jak ale uvádí Baptiste Darthenay společně s Royem McCoyem v rámci facebookového profilu služby Ret-Info, nová verze stránky by měla být spuštěna během listopadu. Novinkou by měl být zejména modernější vzhled na bázi souboru nástrojů pro vytváření moderního webu a webových aplikací Twitter Bootstrap.

Původní verze stránky služby Pasporta Servo

Spolu s touto rekonstrukcí stránky se také počítá s tím, že během první poloviny roku 2015 se objeví po letech i oblíbená papírová publikace, kterou se podařilo vydat naposledy v roce 2011.

Obálky starších verzí knížky Pasporta Servo a mapa uživatelů stránky Pasporta Servo

Detaily ohledně obnovení samotné publikaci si můžete přečíst v esperantu na stránce Libera Folio v článku Pasporta Servo aperos papere nur en 2015 (Pasporta Servo se objeví v papírové podobě teprve v roce 2015), o samotné rekonstrukci stránky potom na stejné stránce v rámci tohoto rozhovoru. -mir-


  • zveřejněno 9. 10. 2014, což bylo před 6 lety
  • od té doby článek otevřelo 986 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Bohužel zde zatím nejsou žádné komentáře.

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2021