Právě skončil Azijský E-kongres

Hostitelem Azijského E-kongresu bylo tentokrát pro mnohé cestovatele dosud neznámé Mongolsko.

Jednou z výhod esperanta je fakt, že jeho příznivci, ochotní se navzájem přátelit a pomáhat si, žijí ve více než 120 zemích světa. Kromě světových kongresů, konaných každý rok v jiné zemi (2007 Japonsko, 2008 Polsko, 2010 Kuba, 2011 Dánsko), se konají i kongresy kontinentální – v Evropě, Americe i Azii.

Azijský kongres, který proběhl 19.-23. června, se tentokrát konal mimo země s největším počtem zájemců o esperanto (Japonsko, Čína a Jižní Korea), a to v hlavním městě Mongolska Ulánbátáru. Na akci se sešli učastníci z celkem 30 zemí –někteří z nich dorazili Transsibiřskou magistrálou i z Evropy.

Kromě programů věnovaných esperantu se mohli přítomní seznámit nejen s historií, jazykem a kulturou Mongolska, ale i dalších okolních zemí (korejský buddhismus zvaný vonbulismus, krásy Tajvanu, japonské duchovní hnutí Oomoto aj.).

Znalost angličtiny, němčiny či jiných evropských jazyků lze v Azii k plynné konverzaci často jen málo uplatnit a možnost setkat se na jednom místě s příslušníky mnoha různých azijských národů a komunikovat s nimi spontánně a rovnocenně v jednom společném jazyce je zkušenost opravdu úžasná a výjimečná.

Program kongresu je ke shlédnutí zde

Portál La tuta Mongolio přináší podrobnější turistické informace v esperantu o této zemi.

Krátký film o krásách Mongolska si můžete prohlédnout zde

pd


  • zveřejněno 25. 6. 2010, což bylo před 10 lety
  • od té doby článek otevřelo 1519 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Bohužel zde zatím nejsou žádné komentáře.

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2020