Pozvání na Vysočinu

Žirovnice je sice nenápadným, ale přesto pozoruhodným městečkem na rozhraní Vysočiny a Jižních Čech, kde se můžete s esperantem setkat na vícero místech. V první řadě v něm fungují oficiální webové stránky města. Stručný průvodcovský text o městě a jeho památkách pak mohou esperantští turisté objevit v místním novogotickém kostele sv. Filipa a Jakuba. A co především …

  • v jeho bezprostředním sousedství se nachází pastorační středisko, které nese přímo označení „Ripozdomo Esperanto“ a je otevřeno všem esperantistům nejen v rámci pořádaných akcí, ale i individuální dovolené!

Právě druhý listopadový víkend tento útulný dům hostil účastníky 7. setkání České esperantské mládeže a její hosty, mj. i ze Slovenska a Rakouska.

Setkání neuniklo ani pozornosti okresního tisku, takže v Pelhřimovském deníku následně vyšly hned dva články:


Do Žirovnice jste ovšem zváni i vy! V citlivě zrekonstruovaném objektu s uzavřeným dvorem, zahradou, hřištěm a ohništěm se nachází vše, co je potřeba pro romantický a klidový pobyt. 2 plně vybaveně kuchyně, společenská místnost s krbem, přednášková místnost v historickém stylu a ubytovací kapacita celkem 42 lůžek (některé s vlastním a některé se společným soc.zařízením) – to vše za bezkonkurenčně nízké ceny!

Bližší informace s fotografiemi můžete najít zde.

Místní zámek, půvabná okolní příroda a možnost řady zajímavých výletů (zámky v Jindřichově Hradci a Kamenici nad Lipou, unikátní Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově aj.) zaručují, že se zde určitě nudit nebudete!

Na závěr dlužno neopomenout, že hlavní zásluhu na vstřícnosti města vůči esperantu má místní rodák, známý publicista a psychiatr MUDr. Max Kašparů, jemuž za to patří náš upřímný dík!

Zájemci o esperanto z Pelhřimova a okolí mohou kontaktovat místní nově založený klub „Montetaro“ na adrese pelhrimov (zavináč) esperanto.cz.

Do – elkoran bonvenon en Žirovnice!

  • padv-

Soubory
pdf Žirovnice - informilo.pdf (34.2 kB)

  • zveřejněno 15. 11. 2010, což bylo před 9 lety
  • od té doby článek otevřelo 7837 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Vladimír Türk

#1 Vladimír Türk

Unue - ĉu mi rajtas traduki la artikolon kaj aperigi ĝin en mia retpaĝo: http://www.ipernity.com/home/tuurq?rev=31 kaj due - ĉu eblas defendi la paĝaron kontraŭ la supraj komentoj?

před 9 lety

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2020