Pomáhejte a udělejte reklamu pro esperanto!

Pravděpodobně víte, že klub E-mentál Praha spojuje esperanto a vzdělávání se zábavou, recesí, cestováním a (nejen kulinární) tvořivostí. Ale věděli jste, že členové této organizace od roku 2014 podporují také lidi s mentálním postižením?


Klub E-mentál totiž podporuje charitativní akci „Akce cihla“, která již funguje 18 let. Pomáhá lidem s mentálním postižením na cestě k samostatnosti a nezávislosti, na cestě k běžnému životu mimo velké ústavy.

Podporu lze vyjádřit prostřednictvím zakoupením cihly / cihel, na kterých můžete napsat nebo nakreslit úplně cokoliv. Cihly jsou potom umístěny do symbolické zdi, která se nachází v centru Prahy.

Proto klub E-mentál vždy organizuje akci / setkání, během kterého účastníci koupí cihly a vytvoří slovo „Esperanto“ – případně i více slov a ta se umístí do zdi.

Účastníci akce v roce 2014

Jedna cihla stojí 150 korun nebo 6 €.

Pokud nemůžete pomoci finančně, přesto přijďte na akci a pomožte při malování :-) Akce tím rozhodně bude zábavnější :-)

Pokud nemůžete přijet, ale přesto byste chtěli akci podpořit, můžete poslat peníze na účet 35–8928170257/0100 – k platbě připište slovo „Briko“ a Vaše jméno (pokud nechcete být tajným dárcem). Můžete také napsat e-mail na adresu e-mentalprago(za­vinac)seznam.cz a domluvit se, jak předat příspěvek.

A kdy se bude konat akce?

28. června 2017 v 18:30.

Místo setkání: Praha, Havířská 2 – před prodejnou hraček Sparkys

Co vzít s sebou? Entuziasmus, radost a peníze!

Během první akce v roce 2014 bylo zakoupeno 21 cihel, v roce 2015 už to bylo více: 33 cihel. V roce 2016 byla akce ještě úspěšnější: bylo vybráno tolik peněz, že se podařilo koupit 42 cihel. Díky tomu bylo možné v centru Prahy během mnoha dnů vidět různé esperantské nápisy. Bude to letos více? Uvidíme :-) Děkujeme za Vaši podporu! -mir-


  • zveřejněno 24. 6. 2017, což bylo před 4 lety
  • od té doby článek otevřelo 480 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Josef

#1 Josef

Fandím k další propagaci esperanta!

před 4 lety

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2021