Počítačová poradna - Letecká pošta

Už jste se setkali s tím, že jste potřebovali odeslat někomu větší soubor, jehož velikost přesahovala maximální velikost povolenou poskytovatelem e-mailu? Nebo naopak jste zjistili, že jste sice e-mail poslali, ale příjemce e-mail neobdržel, protože mu příliš velký soubor zaplnil schránku a proto nemohl být doručen příjemci? Pro tyto případy se hodí poslat soubor jinou cestou, například pomocí služby „Letecká pošta“.

Služba „Letecká pošta“ je zajímavým a současně jednoduchým pomocníkem právě pro případy, že příloha je moc velká. A jak tedy tato služba funguje?

Stačí si v internetovém prohlížeči otevřít stránku http://leteckaposta.cz/.

Úvodní stránka Letecké pošty

Jak je tedy z obrázku patrné, stačí jen kliknout na tlačítko „Procházet“ a vybrat soubor z adresáře ve Vašem počítači. Pokud potřebujete poslat více souborů naráz, stačí kliknout na modrý odkaz „Další soubor“.

Jakmile máte soubory vybrané, klikněte na tlačítko „Poslat“. Následně se nahrají soubory z počítače, což bude samozřejmě záviset na rychlosti přípojení a velikosti souboru(ů).

Pokud vše proběhlo v pořádku, zobrazí se Vám tato informace.

Soubor byl úspěšně nahrán

Jak je tedy vidět, nyní již stačí jen zkopírovat do e-mailu vygenerovaný odkaz (to je ten odkaz s číslem, které je na obrázku zamazané). Můžete také využít nabízených odkazů na různé socální sítě.

Lze také použít formulář, v rámci kterého vyplníte Váš e-mail a e-mail příjemce a o zbytek se již postará tato služba, nemusíte pak posílat příjemci e-mail s vloženým odkazem.

Jak je tedy patrné, služba Letecká pošta nabízí jednoduchý způsob pro posílání větších souborů, navíc zcela zdarma a bez registrací. Navíc není omezení na počet stažení, takže můžete poslat soubory klidně i tísicovce příjemců.

Tyto výhody mají samozřejmě i určitá negativa, tedy hlavně to, že odkaz bude fungovat maximálně 19 dnů a maximální velikost souborů je 161 MB (samozřejmě můžete poslat více odkazů, nicméně vždy bude maximální velikost 161 MB).

V případě, že máte zájem o to, aby odkaz vydržel déle nebo abyste mohli sdílet větší rozsah dat (tedy poslat soubor větší než 161 MB, například video z fotoaparátu), potom můžete využít například službu Dropbox či Copy, které poskytují více možností. V případě, že byste měli zájem se dozvědět více o těchto dvou službách, kontaktujte mne na e-mailu miropiro(zavi­nac)esperanto(tec­ka)cz. -mir-


  • zveřejněno 8. 6. 2014, což bylo před 6 lety
  • od té doby článek otevřelo 3920 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Josef Vojáček

#1 Josef Vojáček

Užitečná rada. Utila konsilo.

před 6 lety
Brodský

#2 Brodský

Přišel mi soubor pomocí let. pošty. Bohužel pomocí Chrome nelze stáhnout, neobjeví se nabídka jako v Exploreru, která umožní vybrat co chci se souborem dělat. Tak že v Chrome mohu jen přehrát, nikoli uložit. Manželka nemá explorer, nemůže vůbec stáhnout.

před rokem

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2020