O esperantu v českých médiích v říjnu 2017

Rádi bychom vás tentokrát upozornili na 3 novinky – článek v časopise Respekt a dva rozhlasové pořady.

Rozhovor redaktorky Kateřiny Mázdrové s Petrem Chrdlem vyšel 16. října 2017 pod titulem Žádný klub podivínů v časopise RESPEKT (č. 42, str. 80).

Celý text si lze přečíst na webu pressreader.com.

Doporučujeme vaší pozornosti!Stručná rozhlasová reportáž ohledně vydání Velkého esperantsko-českého slovníku, které je pro (nejen české) esperantské hnutí významnou události, byla natočena redaktorem Pavlem Sedláčkem 15.10.2017 po křestu publikace na Konferenci ČES v Kroměříži.

Kratší verze byla odvysílána tentýž den v Radiožurnálu a o něco delší rozhovor, zejména s autorem slovníku Miroslavem Malovcem, vyšel do éteru z ČR Dvojka 23.10. V pořadu zazní i slova předsedkyně ČES Libuše Hýblové a vedoucí Muzea esperanta ve Svitavách Libuše Dvořákové.

Odkaz na poslech pořadu i doprovodný článek naleznete na

Bonan tagon, karaj aŭskultantoj – Čeští esperantisté se dočkali nového slovníku.Zajímavý hodinový rozhovor s Markem Blahušem, jehož první část je věnována esperantu a ta další genealogii a Wikipedii, byl odvysílán 20.10.2017 mezi 11:04 a 12:00 v brněnském rozhlase v pořadu Apetýt.

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3938714

Pro doplnění – o svém dalším koníčku – genealogii – Marek Blahuš hovořil i 14.10. v České televizi (ČT 24) ve Studiu 6 Víkend.

Jeho příspěvek má název Genetický výzkum původu příjmení.


  • padv-

  • zveřejněno 24. 10. 2017, což bylo před 3 lety
  • od té doby článek otevřelo 506 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Jiří Kincl

#1 Jiří Kincl

Jsem moc rád že Mirek Malovec udélal tak bezva esperantský slovník a Petrovi Chrdlemu že jej vydal a moc chválím Marka Blahuše ,že propagoval v Českém rozhlase Brno v pořadu Apetýt esperanto velký dík esperantista srdcem i duší Jirka Kincl z Prostějova

před 3 lety
Pavel

#2 Pavel

Dobry den , chtel bych se zeptat redaktoru tohoto esperantskeho portalu. Jsou tady informace o dulezitych akcich ve svete esperanta ZAKLAZANE? Kdyz tak prosim vypiste na prvni strance portalu ktere a od koho!!! Vyhneme se v budoucnu zbytecnych sporu a problemu. Dekuji Pavel za VERDA STACIO

před 3 lety

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2020