Nový článek v Mladé frontě

Pěkný tříkrálový dárek nám nadělila redakce Mladé fronty – regionálního vydání Vysočina – v podobě nového článku.

Text pod názvem „Píšu si s Brazilcem.Es­perantem.“ si můžete přečíst ZDE nebo v níže přiloženém wordovém souboru.

Tato skutečnost budiž inspirací a pobídkou i pro aktivní kluby a jednotlivce v jiných krajích, aby se případně pokusili o něco podobného!

pd


Soubory
doc MF.Dnes.Vysočina.6.1.2010.Pisu.si.s.Brazilcem.doc (33 kB)

  • zveřejněno 6. 1. 2011, což bylo před 10 lety
  • od té doby článek otevřelo 1988 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Drahotová

#1 Drahotová

Kéž by noviny otiskli vše, co se snaží esperantisté jim poskytovat.
Dále chci upozornit, že 26.2. je dnem národních jazyků a to je také příležitost upozornit na unikátnost esperanta k uchování národních a etnických jazyků.

před 10 lety
Josef Vojáček

#2 Josef Vojáček

K článku chci ještě doplnit, že kromě toho, že esperanto se lze naučit 6 x (až 10 x) rychleji než národní jazyk, tak díky jeho propedeutické hodnotě usnadní znalost esperanta učení dalšího cizího jazyka o 30 až 40 %. Tím pádem čas, který se "ztratí" učením esperanta, se při učení dalšího cizího jazyka vrátí, protože se zhruba za stejnou dobu naučíte dva cizí jazyky.
Možná je to má profesionální deformace, že mně padne chyba hned do oka: "noviny otiskly".

před 10 lety
Oldřich Arnošt Fischer

#3 Oldřich Arnošt Fischer

Já si také píši s Brazilcem. Je to mladý profesionální entomolog, doktorand, a zkoumá feromony u tamních škodlivých motýlů. Už před dvěma lety se mne ptal, zda neznám nějakého dalšího entomologa-esperantistu. Bylo by pěkné, kdybychom byli alespoň tři. Poslal jsem mu svoje články o hmyzu, které vyšly ve Scienca Revuo a nyní, když už mám vlastní internet mu posílám také fotky našeho hmyzu.

před 10 lety
helena tlachova

#4 helena tlachova

vážení přátelé,milí Esperantisté,srdečně vás všechny zdravím.v sobotu 7.7 sem oslavila moje životní jubiléum v kruhu rodinném i v kruhu Esperantistu z francie.naučila sem se Esperanto sama,pomocí korespondenčních kurzu a to od roku 1989.Esperanto je užasná věc,ted mám asi 5 lidiček,které seznamuju s tímto jazykem,dokonce 2 malý kluci v naší vesnici maju zájem se naučit Esperanto.přátelu mám kopu,po celém světe.ráda bych se zkontaktovala s panem vojáčkem,kdyby to bylo možné,budu hrozně ráda.oslava proběhla na jedničku,dokonce sem měla na druhý den mšu v kostele,kde sem panu farářovi poděkovala Esperantsky,tak celé šumice byli vzhuru nohama.nádherné tablo sem měla udělané před kulturním domem,většinou v Esperante,češtine,slovenštině,angličtině a francouzštine.bylo to náherných 14 dní,kdy sem si spolu s manželem užívali vnoučatká ze severního írska.přátelé,mějte se pěkne,učte se Esperanto.mi salutas vin el vilago šumice.kun kora saluton helena.

před 9 lety

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2021