Mezinárodní filmová soutěž "Čaj a láska"

Mezi vítězi mezinárodní soutěže krátkých filmů, vyhlášené čínským rozhlasem (China Radio International) na téma „Čaj a láska“ (Teo kaj amo) se umístil snímek redaktora Verda Stacio Pavla Kačšáka, natočený v esperantu na zámku Bartošovice s dětmi z místní školy.

Za tento snímek byl autor pozván na návštěvu Číny na slavnostní vyhlášení vítězů a nyní za něj obdržel rovněž i diplom.

Soutěž byla realizována ve spolupráci čínského rozhlasu s Mezinárodním esperantským svazem a se Zemědělskou univerzitou v Hangzhou, hlavním městě východočínské provincie Zhejiang. Zde se od 29.3. do 25.4.2015 konal festival čaje, v jehož rámci byly esperanto a soutěžní filmy s úspěchem a za překvapivě velkého zájmu veřejnosti představeny. Na Youtube můžete sledovat ukázky z národního čínského večeramezinárodního večera, které v rámci mezinárodního festivalu krátkých filmů v esperantu proběhly.

česko-slovenský stánek na festivalu v Hangzhou


Oceněný film Pavla Kaščáka se jmenuje „Rememoro“a můžete jej zhlédnout PO KLIKNUTÍ ZDE

O svých zážitcích z Číny a o esperantu vyprávěli Pavol Kaščák a Rostislav Čubok 20. května 2015 v pořadu „Host dne“ v regionálním moravskoslezském vysílání televize POLAR.

televizní interview můžete sledovat ZDE


Soutěže se zúčastnil mj. i snímek Teo kaj amo en Klubo de amikoj de Esperanto en Svitavy (Čaj a láska v Klubu přátel esperanta ve Svitavách), o němž jsme vás již informovali v lednu t.r. v této aktualitě, a slovenský film Teejo de bonaj homoj (Čajovna dobrých lidí).

Na soutěži se sešlo celkem 45 filmů z 20 zemí ze 4 kontinentů – všechny jsou ke zhlédnutí na této adrese. Některé z nich jsou natočeny v národních jazycích a opatřeny titulky v esperantu, některé jsou v esperantu přímo namluveny.

  • padv-

  • zveřejněno 18. 5. 2015, což bylo před 5 lety
  • od té doby článek otevřelo 988 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Bohužel zde zatím nejsou žádné komentáře.

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2020