Jak si stáhnout elektronické Starto do počítače

Na žádost některých členů, kteří jsou v práci s počítačem spíše začátečníky, vám přinášíme v několika bodech jednoduchou instruktáž, jak si Starto stáhnout do svého počítače.

  1. Ve vyhledávači (Seznam, Google apod.) zadáte www.esperanto.cz a odkliknete.
  2. Otevře se tato svazová stránka, na níž se právě nacházíte . Na titulní stránce kliknete vlevo na obrázek Starta a objeví se tabulka s přehledem všech čísel.
  3. Sjedete (levou myší po liště na pravé straně obrazovky) až dolů a pravým tlačítkem myši kliknete na modře vysvícený a podtržený nápis čísla Starta, které chcete. Počkáte, až se vám soubor načte a objeví se titulní stránka časopisu.
  4. Kliknete pravou myší na obálku, z nabídky, která vám naskočí, kliknete levou myší na „Uložit jako …“, vyberete nebo založíte vhodnou složku ve svém počítači a kliknete na „Uložit jako …“ levou myší.
  5. Poté vyhledáte soubor v dané složce ve svém počítači a otevřete ke čtení, tisku atd.

Antivirový program může každou stránku prověřovat, proto často trvá až minutu, než se objeví okénko s nabídkou, kam soubor chcete uložit, proto se příp. obrňte troškou trpělivosti.

Pro otevírání souborů PDF, v němž je Starto nyní uloženo, je potřeba mít nainstalovány čtecí programy – např. Adobe Reader (Acrobat Reader) nebo Foxit Reader – pokud je nemáte, jsou zdarma ke stažení ZDE nebo ZDE.

Od dalšího čísla uvažujeme i o formátu HTML, který je přehlednější pro orientaci v textu a čtení na obrazovce.

V případě problému nebo dotazu ohledně stahování pište na adresu malovec(zavináč)vol­ny.cz.

Miroslav Malovec a padv


  • zveřejněno 4. 10. 2012, což bylo před 8 lety
  • od té doby článek otevřelo 991 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Bohužel zde zatím nejsou žádné komentáře.

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2021