Jak levně volat a zároveň cestovat vlakem?

Se zvýšením DPH od ledna 2012 vzrostly ceny za jízdenky Českých drah. Jednou z možností, jak přesto ušetřit, je pořízení si In-karty. Zdá se Vám však pořizovací cena In-karty 990 Kč na 3 roky pro lidi starší 26 let příliš vysoká? Pak Vás možná zaujme následující možnost, jak ušetřit za cestování vlakem a současně i volání.

O co jde? Jde tedy o možnost získat tarif Nabito 350, respektive tarif Nabito 120. Tyto tarify jsou poskytovány se slevou 75 %. Cena za sms je stejná u obou tarifů, 1,20 Kč. Co se týká volání, tarif Nabito 350 má cenu za minutu 5,04 Kč, tarif Nabito 120 6,05 Kč (první minuta se účtuje celá, další pak po sekundách). Kolik tedy můžete provolat minut nebo propsat sms?

Až 70 minut nebo 294 sms za pouhých 88 Kč anebo 19 minut nebo 100 sms za pouhých 30 Kč!

Cena volné minuty je tedy pouhých 1,26 Kč/minutu u vyššího tarifu, respektive 1,58 Kč/minutu u tarifu Nabito 120 se slevou 75 %.

Teď se asi ptáte, jak je tohle možné? Inu, docela jednoduše. Od června 2011 nabízí Vodafone tyto speciální tarify pro majitele In-karet od Českých drah. Pro získání jednoho z těchto dvou tarifů je tedy potřeba jediná věc: mít In-kartu.

Investujte do In-karty, vrátí se to…

Když vezmeme v úvahu, že sleva na tarif Nabito 350 je 260 Kč, je patrné, že pořizovací náklady 990 Kč na In-kartu se zákaznickou aplikací na slevu 25 % na 3 roky pro lidi starší 26 let, se vrátí opravdu rychle, už po 4 měsících. Pro mládež do 26 let je zákaznická aplikace na slevu 25 % jen za 330 Kč, v tomto případě se tedy sleva vrátí po dvou měsících.

Pravda, v případě lidí nad 26 let je možno pořídit i aplikaci na slevu 25 % na dobu kratší a zaplatit méně, domnívám se však, že investice 990 Kč není tak strašná.

Je rovněž možnost si pořídit tzv. startovací In-kartu za 150 Kč, kdy aplikace na slevu 25 % vydrží 3 měsíce, potom však tarif dále platí, protože Vodafone neváže slevu na vlastnictví slevové aplikace na In-kartě, ale jen na platnost In-karty, která je 3 roky ode dne, který si můžete zvolit.

Dobré taky je to, že České dráhy nepožadují, aby majitel In-karty vlakem pravidelně jezdil a In-kartu tak pravidelně využíval. Ale vy jistě tím vlakem rádi pojedete :)

Čili, In-kartu si můžete pořídit a pak ji jen mít někde doma schovanou. Ale na druhou stranu, díky In-kartě lze cestovat mezi Brnem a Prahou už za 150 Kč a mezi Brnem a Ostravou už za 120 Kč. Přehlednou mapu s cenami si můžete zobrazit na této stránce a vytipovat si tak vaši trasu.


Jak na to?

Pro získání In-karty je třeba si nachystat fotografii a 150 Kč či 330 Kč či 990 Kč (podle toho, pro kterou variantu se rozhodnete) a vyplnit formulář na nádraží. Můžete si zažádat o In-kartu rovněž online, více viz zde.

Platnost In-karty si zvolte sami, fyzická čipová In-karta bude dodána za 3 až 4 týdny, do té doby ale můžete mít předběžnou In-kartu, která již bude platná a na speciální stránce Vodafonu zkuste pár dnů po žádosti o In-kartu zadat číslo In-karty a vaše jméno a příjmení (mělo by to trvat maximálně dva týdny). Pár dnů to potrvá, než si Vodafone spáruje data s ČD, ale těch pár dnů se dá počkat v pohodě. Pak už stačí zavolat na speciální objednací linku a domluvit se na začátku zúčtovacího období a tarifu. No a samozřejmě je třeba vypovědět původní tarif u O2 či T-Mobile…třeba při té příležitosti nabídnou i nějakou slevu, zkusit to můžete i bez toho, že si In-kartu pořídíte…

Má to vůbec nějaké ale, háčky?

Určitou nevýhodou je to, že tato nabídka není kompatibilní s balíčky „Na míru“ a k tarifům nelze připlatit za balíček 20 % extra kreditu navíc.

Pokud však voláte poměrně málo a jste u jiného operátora než Vodafone, rozhodně zvažte přechod. In-karta je díky této slevě vlastně zadarmo, vlakem tedy pak jezdíte se slevou oproti plnému obyčejnému jízdnému, i to vemte v úvahu. V souvislosti s růstem cen pohonných hmot se vyplatí zkusit jet vlakem. -mir-


  • zveřejněno 13. 4. 2012, což bylo před 8 lety
  • od té doby článek otevřelo 2363 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Helena Holá

#1 Helena Holá

Vážení,
doplňovala jsem náš obecní web www.cotkytle.cz informací o našem rodákovi - P. Josef Xaver Kobza (www.cotkytle.cz/info/rodaci.stranka) a našla jsem odkaz na Vaše stránky. Nelenila jsem a celé si je prošla. „Člověk může být hloupý, ale musí mít štěstí“. Přečetla jsem si Vaše info „Jak levně volat a zároveň cestovat vlakem?“.
Už jsem se přehlásila a vypadá to, že to bude fungovat.
Díky Helena Holá

před 8 lety
Miropiro

#2 Miropiro

Dobrý den, paní Holá, děkuji za reakci na článek, jsem rád, že Vás článek zaujal.

před 8 lety
Jose

#3 Jose

Zdravím, jen upozorňuji, že in-karta je poměrně pochybná ohledně ochrany osobních údajů - více zde https://cs.wikipedia.org/wiki/In-karta Bohužel, pro cesty železnicí jiné alternativy není.

Druhá věc je, že oficiální tabulkové tarify všech operátorů jsou nehorázně předražené (hovoří se o až 50% marži!). Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že snížit měsíční paušál lze zavoláním na infolinku s tím, že jsem dostal zajímavější nabídku od jiného operátora.

Zajímavé by bylo, zda-li by se dala uhádat sleva i na tento tarif výše ;-)

před 8 lety
Miropiro

#4 Miropiro

Jose: Jiná alternativa bohužel opravdu není, protože pokud někdo nejčastěji cestuje sám, tak se bez In-karty neobejde. Je to bohužel nutné zlo...na druhou stranu, od ČD mi akorát vyjímečně přijde e-mail s nějakou novinkou, jinak mne celkem neotravují :)

Co se týká uhádání slevy, tak to asi těžko, ten tarif už je dost levný a nevěřím tomu, že by šlo jít ještě s cenou níž.

před 8 lety

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2020