IJK v Kyjevě (nejen) v českém rozhlase

21. července skončil v hlavní městě Ukrajiny 67. Mezinárodní kongres esperantské mládeže. Akce tohoto typu, které se zúčastnilo přes 300 lidí z 30 zemí světa, se na Ukrajině konala vůbec poprvé a vzbudila pozornost nejen mezi novináři z Ukrajiny.

Za zmínku stojí především reportáž ukrajinské televize STB, která byla odvysílána hned první večer po zahájení akce. Můžete si ji pustit na této stránce

Akce se zúčastnil i redaktor Českého rozhlasu Leonardo, Daniel Mrázek, který měl dne 19. července živý vstup v rámci pořadu Vstupte! a připravil v rámci Kulturního a jazykového festivalu, který se konal dne 18. července reportáž, která byla odvysílána dne 5. srpna v rámci pořadu Monitor.

Obě reportáže si můžete poslechnout v příloze. -mir-P.S. Reportáž Miroslava Hrušky o cestě na Ukrajinu na blog.iDNES.cz si můžete přečíst ZDE.

Pokud se vám článek bude líbit, můžete kliknout na oranžový odkaz ve spodní části stránky a zvýšit tak tzv. „karmu“ autora, tj. jeho pozici a navštěvovanost.

Připomínám že M.Hruška již dříve uveřejnil na tomto hojně navštěvovaném blogu např. zajímavý článek o komunikaci v EU Evropa utrácí velké sumy peněz zcela zbytečně (do něhož dokázal zabudovat dokonce i přehled esperantské gramatiky) a zmiňuje esperanto nenásilně i v dalších svých příspěvcích.

Jedná se jistě o dobrou inspiraci i pro vás ostatní, kteří chcete pro zvýšení informovanosti veřejnosti o esperantu něco udělat.

padv


Soubory
mp3 Dan-vive.mp3 (11.14 MB)
mp3 Dan-KLF.mp3 (7.27 MB)

  • zveřejněno 8. 8. 2011, což bylo před 9 lety
  • od té doby článek otevřelo 1497 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Bohužel zde zatím nejsou žádné komentáře.

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2020