Facila.org - nový web pro výuku esperanta

Esperanto na Internetu, to nejsou jen zavedené internetové projekty s esperantskou tématikou (Wikipedie v esperantu, či portál lernu!), ale také zcela nové projekty. Jedním z těchto nových projektů je i Facila.org. Jaké jsou cíle a plány tohoto projektu a co nabídne návštěvníkům?

Ačkoliv se obecně tvrdí, že Esperanto je jazykem snadným, vyžaduje zvládnutí tohoto jazyka stejně jako jakékoliv studium něčeho nového úsilí. A ačkoliv je esperanto jazykem snadným, je jazykem zároveň bohatým a lze jím tak vyjádřit pocity, myšlenky, nálady. Umožňuje též tvorbu poezie. Ale jak říká Emilio Cid v rozhovoru pro Libera Folio, pro začátečníka je důležité, aby si mohl přečíst snadno srozumitelné texty, pokud možno bez slovníku.

A právě proto vznikla stránka Facila.org, která již teď nabízí k přečtení komiks, zvukovou nahrávku nebo článek o letošním Světovém esperantském kongresu. Pokud je v článku nějaké ne příliš známé slovo, je u tohoto článku možnost zobrazit si vysvětlivku. Další službou bude možnost zaslat si jednotlivá vydání na e-mail nebo v případě, že si budete chtít povídat po Skypu, můžete zadat, kdy máte čas a chuť si povídat s ostatními na Skypu. Celý rozhovor o tomto projektu si můžete přečíst zde. -mir-


  • zveřejněno 8. 6. 2011, což bylo před 9 lety
  • od té doby článek otevřelo 1345 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Bohužel zde zatím nejsou žádné komentáře.

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2020