Esperantské muzeum v pardubickém rozhlase

V pravidelné rubrice „Posvícení“, kterou vysílá každou sobotu Český rozhlas Pardubice, byla 20.dubna věnována městu Svitavy, které je mimo jiné i sídlem Českého esperantského svazu.

V celkem třičtvrtěhodinové zajímavé reportáži, seznamující s historií a pamětihodnostmi Svitav i jejich slavnými rodáky (Oskarem Schindlerem a mecenášem Valentinem Oswaldem Ottendorferem) je asi deset minut věnováno i návštěvě v Muzeu esperanta, který sídlí shodou okolností přízemí Ottendorferova domu, který je jednou z dominant města.

Rozhlasový pořad si můžete přeposlechnout ze záznamu kliknutím na TENTO ODKAZ (pokud jde o esperanto, nastavte si myší minutáž na 26. minutu).


Hned v úvodu uslyšíte „Reklamu na ticho“ od slovenské skupiny TEAM v esperantském překladu. V reportáži zazní i rozhovor s Ing. Libuší Dvořákovou, vedoucí Muzea esperanta.

Muzeum můžete navštívit kdykoliv během roku v otevíracích hodinách.

Z akcí upozorňujeme zejména na:

Bližší info můžete získat na adrese svitavy (zavináč) esperanto.cz.

Samotné město a jeho okolí bezpochyby nabízí řadu zajímavostí a může být lákavým cílem pro váš víkendový nebo prázdninový výlet! Těšíme se na vaši návštěvu! Konkrétní turistické informace a doporučení získáte na městském webu (nejen v češtině mj. i v esperantu :-)

padv


  • zveřejněno 26. 4. 2013, což bylo před 8 lety
  • od té doby článek otevřelo 1042 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Bohužel zde zatím nejsou žádné komentáře.

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2021