Členové ČES v televizním vysílání

O posledním listopadovém víkendu se ve vysílání ČT 2 shodou okolností objevili dva ze známých a aktivních členů Českého esperantského svazu. Zveme vás tímto pro zajímavost ke sledování obou pořadů.


Publicista a psychiatr dr. Max Kašparů, i při své vytíženosti mj. zakladatel a předseda Esperantského kroužku „Vysočina“ v Pelhřimově a autor stručného esperantského psychiatrického výkladového slovníku, vystoupil 25. listopadu v pravidelném nedělním pořadu „Sváteční slovo“ se starobylým příběhem o krásné dívce Sapientii a jejích nápadnících. Podobenství o cestách hledání pravdy a moudrosti je stále aktuální a použitelné ve všech sférách našeho života. Doufáme, že osloví i vás.

Pro sledování videa KLIKNĚTE ZDE

Jan Fidel Řepa z Netolic, v současnosti vedoucí kontrolní skupiny ČES, známý rovněž jako amatérský herec, který do esperanta namluvil vícero krátkých filmů a beletristických audionahrávek (Např. Královské město Písek, Zámek Kratochvíle, Petr Vok, F.Šrámek – Splav, K. Čapek – Experiment profesora Rousse a další), byl vybrán do role mlčenlivého historického průvodce v novém dokumentárním cyklu „Ztracené adresy“ , v dílu věnovaném známé, bohužel již zaniklé šumavské sklárně „Hůrka“ (Hurkenthal). Program byl vysílán 24.11. ve 14:40.

Pro sledování videa KLIKNĚTE ZDE

padv


  • zveřejněno 26. 11. 2012, což bylo před 8 lety
  • od té doby článek otevřelo 1070 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Bohužel zde zatím nejsou žádné komentáře.

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2020