Amikumu: Nová aplikace pro mobilní telefony

Větou „Najděte a kontaktujte esperantisty kolem Vás – vždy, všude“ lze popsat novou aplikaci pro chytré mobilní telefony, kterou vytvořil známý americký esperantista Chuck Smith. Tedy, Amikumu je appka, která Vám pomůže najít a kontaktovat esperantisty ve Vašem okolí a také mluvčí ostatních jazyků. V současnosti však appka nabízí jen hledání esperantistů. Další jazyky přijdou brzy. A jak to všechno funguje? Čtěte dále…


Amikumu je aplikace pro mobilní telefony, jejíž cílem je pomoci esperantistům najít a kontaktovat jiné esperantisty v jejich okolí. Ukazuje uživateli vždy sto nejbližších esperantistů. Prvním krokem je mít chytrý mobilní telefon. Potom je třeba navštívit obchod s aplikacemi „Appstore“ nebo „Google Play“ a hledat „Amikumu“. Po stažení aplikace následujte několik stručných pokynů pro vytvoření konta.

Appku si také můžete stáhnout přímo z oficiální stránky https://www.amikumu.com/eo/. Stačí jen kliknout na ikonku iOS nebo Android (podle typu Vašeho mobilního telefonu).

Jak to funguje

Jsou dva způsoby pro nalezení esperantistů pomocí Amikumu:

  1. seznam: zobrazení všech uživatelů seřazených podle vzdálenosti
  2. mapa: v ní uvidíte, kde ostatní uživatelé naposledy označili svoji polohu (tato funkce bude přidána později)

Obě tyto funkce Vám umožňují napsat zprávu nejbližším uživatelům v okolí.

Proč lze nyní vidět jen esperantisty pomocí Amikumu?

Tým vývojářů si chce být jistý, že vše funguje v pořádku v rámci appky, takže cílem je vyladění chyb právě díky mluvčím esperanta před dalším rozšíření.

Co říct dále? Jestliže vlastní chytrý mobilní telefon s Androidem (minimálně ve verzi 4.0.3) či iOS 9.1 (iPhone 4S, iPad 2+), určitě zkuste si tuto novou mobilní aplikaci nainstalovat! Možná ne hned najdete někoho nového, koho jste předtím neznali, přesto v momentě nějaké cesty určitě najdete nové esperantisty. Zkusil jsem si to nedávno sám ve Varšavě, kde jsem kontaktoval jednu uživatelku právě pomocí této appky. Ačkoliv jsme se nakonec nesetkali osobně, lze říct: ano, appka funguje a může Vám pomoci se setkáním s novými neznámými esperantisty!

Přesto je třeba se zmínit o jedné důležité podmínce: pro aktivní používání aplikace je třeba také internet, takže pokud cestujete do ciziny, budete muset použít například veřejnou wi-fi síť města / restaurace / informačního centra nebo mít zaplacený internet od Vašeho operátora (případně si také pořídit místní simkartu s internetem). -mir-

Vytvořeno podle: https://amikumu.com/eo/, http://sezonoj.ru/…4/amikumu-4/

Přímá adresa pro stažení z obchodu „Google Play“: https://play.google.com/…apps/details?…

Přímá adresa pro stažení z obchodu „Appstore“: https://itunes.apple.com/…id1214046710?…

Stáhněte si také prezentaci o Amikumu od Chucka Smithe během loňské Konference o aplikaci esperanta ve vědě a technice na Slovensku!


  • zveřejněno 31. 5. 2017, což bylo před 3 lety
  • od té doby článek otevřelo 567 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Bohužel zde zatím nejsou žádné komentáře.

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2020