S esperantem kolem světa

Místo konání - Svitavy, CZ

26 - 27
září

Svitavy, CZ


Zveme vás srdečně na akci s bohatým kulturním vzdělávacím i zábavným programem, který je (kromě ochutnávek vína na náměstí) opět ZCELA ZDARMA!

Akce probíhá s grantovou podporou Pardubického kraje.


Příjezd rychlíků ze směru Brno i Česká Třebová (-Praha-Ostrava)kolem 8. a 10. hod.

V 9:00 Zahájení sjezdu Českého esperantského svazu (program bude upřesněn)
(dle nového Občanského zákoníku je potřeba účast nadpoloviční většiny členské základy, což se zdá být nereálné, takže v případě nesplnění pořadavku bude sjezd předčasně ukončen a vyhlášen termín náhradního sjezdu, s nejvyšší pravděpodobností na 6.-8.11. v Ústí nad Orlicí – kde bude možnost aktualizovat stanovit a upravit pro příště podmínky pro možnost konání sjezdu)

V sobotu od 10:30 Vernisáž nové celoroční tematické výstavy „S esperantem kolem světa“ (aneb „Alternativní cesty poznávání cizích zemí a kultur“) s doprovodným kulturním programem a občerstvením – hudební vystoupení Jiří a Milena Jelínkovi (ZUŠ Jaroměř, Sekce nevidomých ČES) (česky, s tlumočením do esperanta)

  • moderuje kurátorka výstavy Pavla Dvořáková

12:15 fakultativní společný oběd v restauraci ASTRA (možnost výběru z hotových jídel, platba individálně na místě) – zájemci o rezervaci místa v salonku prosím o přihlášení do 23.9. – poté bez záruky!

účast na Svatováclavském koštu na hlavním náměstí s ochutnávkami vína a cimbálovou muzikou,

15:00–16:15 – „Turistika všemi smysly“

  • Jak a proč cestují nevidomí (Jiří Jelínek, Sekce nevidomých ČES)
  • Novinky v projektu „Turistika pro všechny“ (zajímavé trasy nejen pro vozíčkáře, v Pardubickém kraji i okolních regionech) – Klub přátel esperanta Svitavy
  • Smyslové zahrady a hmatové stezky v ČR – Pavla Dvořáková

16:15–17:45 – „S esperantem kolem světa“ (Austrálie, Brazílie, Izrael, Japonsko, Korea, Kuba, Singapur) – zážitky z cest s promítáním – dr. Petr Chrdle, nakladatel a býv. majitel cestovní agentury, který procestoval 70 zemí světa (v esperantu, bez tlumočení)

individuální večeře

19:00–20:00 – promítání krátkých cestopisných filmů (v esperantu, s krátkým úvodním shrnutím v češtině, event. prezentace zajímavých cestopisných knih (v esperantu či přeložených z esperanta do češtiny)

20:00– Společné muzícírování a výuka písní z různých koutů světa (v češtině, původních jazycích i v esperantu)  – vlastní rytmické nástroje vítány!

ÚČAST NA PROGRAMU ZCELA ZDARMA!!


V neděli dopoledne paralelně (dle preferencí účastníků a vzájemné dohody):

  1. jazyková konverzace, beseda se zahraničními hosty, diskusní fórum, pokračování sdílení zkušeností ohledně „Turistiky všemi smysl“ a cestování s handikapem
  • v Muzeu esperanta (zdarma)
  1. půldenní výlet do Litomyšli (linkovým busem) nebo Poličky (vlakem), či dle dohody auty – s návazností na odjezd poledních vlaků – náklady na dopravu a vstupné si hradí účastníci individuálně na místě

Možnost noclehu na 1 a více nocí v nově rekonstruovaném apartmánovém penzionu „Bárta“ na náměstí v bezprostřední blízkosti Muzea esperanta (cca 350,–/os/noc). K dispozici kuchyňka, nebo možnost dokoupení snídaně. Web a fotogalerie: http://www.ubytovanisvitavy.eu/ Přihlášky nejpozději 15.září na adresu: svitavy (zavináč) esperanto.cz


Doprava: V sobotu příjezd vlaků ze směru od České Třebové i Brna kolem 10. hod., odjezd oběma směry v sobotu kolem 18. a 20. hod. a v neděli kolem 12. hod (viz IDOS.CZ).

Info: svitavy (zavináč) esperanto.cz

Zobrazeno 948x

Soubory
jpg Muzeum.vystava 2015-pozvanka na vernisaz.jpg (141.68 kB)
jpg Muzeum.vystava2015-pozvanka na odpol.program.jpg (133.78 kB)

Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2019