Zajímavé filmy: Comprar, tirar, comprar

ČES přichází s projektem nové rubriky nazvané „Zajímavé filmy“. V rámci této rubriky Vám představíme zajímavé filmy, které lze najít na internetu a mají přímo původní esperantský dabing nebo mají alespoň k dispozici titulky v esperantu.

Prvním filmem, který bychom Vám chtěli touto cestou doporučit je španělský dokument „Comprar, tirar, comprar“, v esperantu „Aĉeti, foĵeti, aĉeti“ (v češtině „Koupit, zahodit, koupit“). Jak z názvu vyplývá, tento dokument se věnuje jevu dnes poměrně běžnému: koupíte výrobek, ten Vám však po 2 letech vypoví službu, záruka už není a oprava stojí více než pořízení nového výrobku.

Chcete se dozvědět o historii výroby s cílenou omezenou životností? Jak tato poněkud zvláštní forma výroby vznikla, jestli se proti ní nějak bojuje a jaké dopady má tento způsob výroby na rozvojové země? Nejen na tyto otázky Vám právě tento dokument poskytne odpověď.

Dokument trvá 52 minut, původní znění je ve španělštině a angličtině a k jeho pohodlnému sledování stačí pouze kliknout na tento odkaz, který již má přednastavené titulky v esperantu.

Věříme, že Vás tento film zaujme :) -mir-


  • zveřejněno 5. 12. 2012, což bylo před 8 lety
  • od té doby článek otevřelo 980 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Bohužel zde zatím nejsou žádné komentáře.

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2020