Výzva k podpoře knižního vydání Česko-esperantské frazeologie Josefa Cinka

Výbor Sdružení pro mezinárodní jazyk esperanto v Brně rozhodl, že toto významné dílo v loňském roce zesnulého autora vydá tiskem za předpokladu, že se podaří získat finanční obnos ve výši alespoň 15 tisíc Kč pro úhradu tisku, neboť sdružení touto částkou nedisponuje. Z tohoto důvodu vyhlašujeme interní akci společenství českých esperantistů, v rámci které očekáváme předobjednávky zájemců o knihu (subskripci) a také příspěvky malých či větších sponzorů. Příspěvky získané ze sponzoringu nám poslouží ke snížení prodejní ceny knihy, aby tato byla přijatelná i pro méně majetné členy hnutí – mládež a seniory.

Informace o knize: Bude vytištěna ve formátu A5, brožovaná, předpokládaný rozsah 310 stran. Obsahem jsou česká lidová a hovorová úsloví, přísloví, floskule a také jednotlivá hovorová slova neobsažená v běžných překladových esperantských slovnících. Frazeologických a slovních jednotek je v knize asi 12 tisíc. Vydání se uskuteční v 1. čtvrtletí 2013.

Autorské právo vlastní rodina Cinkových, k vydání dala souhlas. Editorem je Ing. Jan Werner, místopředseda našeho sdružení. Recenzenty jsou Jiří Patera a Ing. Karel Votoček, jazykovým poradcem Miroslav Malovec. V průběhu přípravy tisku se s obsahem seznámilo několik dalších českých esperantistů, kteří se o díle vyjádřili příznivě.

Předpokládaná zvýhodněná prodejní cena pro předplatitele je asi 160 Kč, při zaslání poštou plus poštovné. Číslo bankovního účtu sdružení: 2600306352/2010 (kód banky je 2010), Příspěvek předem nebo účtovanou částku po obdržení zásilky je možno také předat osobně nebo poštou hospodářce sdružení: B. Trzosová, Kobližná 13, 602 00 Brno (e-mail bohula@centrum.cz) Pokud máte zájem o objednání, kontaktujte do konce roku 2012 Jana Wernera na adrese Dřínová 18, 612 00 Brno nebo wernerjan@seznam.cz. Za Vaši podporu děkujeme.

Věra Podhradská, předsedkyně sdružení

Objednávkový formulář si můžete stáhnout níže


Soubory
doc Výzva-subskripce.doc (33.5 kB)

  • zveřejněno 24. 10. 2012, což bylo před 8 lety
  • od té doby článek otevřelo 1041 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Bohužel zde zatím nejsou žádné komentáře.

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2021