Výstava doputovala do Milevska

Výstava Je esperanto mrtvý jazyk? doputovala z českobudějovické vědecké knihovny až na sever Jihočeského kraje a od 1. dubna je k vidění v Městské knihovně v Milevsku.

Díky vstřícnosti ředitelky paní Hany Kolínové je nyní expozice v plném rozsahu (23 panelů a 2 velké knižní vitríny) vystavena v krásných klenutých prostorách bývalé radnice ze 17. století, nacházející se na rohu hlavního náměstí (Eduarda Beneše 1 – viz mapy.cz).


Na zahájení výstavy se přišli podívat i účastníci překladatelského semináře, konajícího se v rámci 6. ročníku akce Sabla Printempo
(Písecké jaro). O některých výstupech z tohoto školení vás budeme informovat v průběhu následujícího týd­ne.

Expozici zde můžete shlédnout až do 28. dubna. V tento den od 16 hodin se bude konat jakožto „dernisáž“ ve studovně knihovny beseda pro veřejnost s autorkou projektu dr. Pavlou Dvořákovou a s jejím hostem známým publicistou dr. Maxem Kašparů, který s sebou výstavu převeze do Pelhřimova.

Budete-li tedy mít v následujícím měsíci cestu přes Písecko či Táborsko, srdečně vás zveme k návštěvě. Knihovna je otevřena ve všední dny (mimo čtvrtek) od 8 do 17 hodin.

Stejně tak máte-li přátele, příbuzné či známé (samozřejmě i neesperantisty!) žijící v okolí, můžete jim pozvánku na výstavu i na besedu přeposlat. Oba soubory si můžete stáhnout níže.

Hlavní atrakcí Milevska je veřejně přístupný nejstarší klášter Jižních Čechách, v r. 2008 prohlášený za Národní kulturní památku. Město a okolí ale nabízí i řadu dalších zajimavostí – můžete se s nimi seznámit např. na turistickém serveru Milevským krajem.

pd


Soubory
doc Pozvanka_na_vystavu_Milevsko.doc (94.5 kB)
doc Pozvanka_na_besedu_Milevsko.doc (99.5 kB)

  • zveřejněno 4. 4. 2011, což bylo před 9 lety
  • od té doby článek otevřelo 1305 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Dvorakovi M.B.

#1 Dvorakovi M.B.

Výstava se nám líbila, přináší plno informací a vůbec nevadí, že "...se to musí číst!" Gxis la Líba + Viktor

před 9 lety

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2020