Vítáme dva nově vzniklé kluby!

Na vědomost se dává potěšující novina, že nedávno byly založeny dva nové esperantské kluby, a to na Vysočině a ve Zlínském kraji!


Kroužek v Moravských Budějovicích (městě, které má mj. svůj oficiální web i v esperantu) vede Ing. Viktor Dvořák. Jeho členové se schází od začátku října každý pátek v Městském kulturním středisku zvaném Beseda od 15:30 do 16:50 (schůzky zahrnují i výuku pro mírně pokročilé). Od 17h navazuje kurs pro úplné začátečníky- zájemci se mohou i nyní stále hlásit! Kontaktní mail je dvorakovi.mb(za­vináč)volny.cz. Členové klubu jsou zároveň členy Českého esperantského svazu, proto je tato skupina oficiálně vedena jako místní složka organizace.

Zároveň jsme se dozvěděli, že již před prázdninami se dal neformálně dohromady klub v Uherském Brodě – městě Komenského, praotce myšlenky mezinárodního jazyka. Schůzky se konají každé pondělí od 17h v kavárně ULITÉ KAFÉ (Seichertova 152). Skupinku vede a vyučuje v ní paní Helena Tlachová, která je zároveň členkou ČES, ostatní zatím nikoliv. Klub má dokonce i vlastní web http://zmsoft.cz/esperantoub/, tímto vás zveme k jeho návštěvě! Kontaktní mail je helena.tlacho­va(zavináč)sez­nam.cz.

V obou případech jsou vítáni noví zájemci o studium či příznivci myšlenky i jednorázoví přespolní hosté!

Blahopřejeme členům obou klubů k jejich zakladatelskému počinu, přejeme jim hodně elánu v učení a radosti ze vzájemného setkávání a těšíme se na naši vzájemnou součinnost!

Jménem výboru ČES Pavla Dvořáková


  • zveřejněno 12. 10. 2012, což bylo před 8 lety
  • od té doby článek otevřelo 1033 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Bohužel zde zatím nejsou žádné komentáře.

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2020