S Petrem Chrdlem v rozhlase, na přednáškách a oslavě výročí KAVA-PECH

Nabízíme vám odkazy na dva rozhovory s dr. Petrem Chrdlem, jeden zbrusu nový a jeden nedopatřením pozapomenutý ještě ze Dne esperanta 26. července, i pozvánky na jeho podzimní akce pro veřejnost.


ČR Rádio vašeho kraje 24.9.2017 – „Rok autora univerzálního jazyka“ – v pořadu „Šalom alejchem“ – minutáž od 9:30

ČR Praha 26.7.2017 – „Jazyk, kterým by se všichni domluvili. První učebnice esperanta vyšla před 130 lety“Osobně se s Petrem Chrdlem můžete setkat na některé z jeho podzimních akcí:

od 16:00 prohlídka knih a neformální povídání, od 17:00 krátký program k historii nakladatelství, následně knižní křty a pozvání ke stolům se skromným pohoštěním a k přípitku ; nebude chybět ani možnost zazpívat si společně s kytarou

1. neveřejný křest pro esperantisty dlouho očekávaného „Velkého slovníku esperantsko-českého“ Miroslava Malovce proběhne již 14.10. na Konferenci ČES v Kroměříži.

Nakladatelství dosud vydalo více než 190 knih, z toho 80 v esperantu. Právě díky esperantským publikacím bylo v r. 2016 zapsáno do České knihy rekordů jako české nakladatelství vyvážející své knihy do nejvíce zemí světa (viz Certifikát).

„Fotogalerie z akce je k prohlédnutí zde“

PŘEDNÁŠKY

  • L. L. Zamenhof: De Esperanto tra hilelismo al homaranismo (L.L.Zamenhof: od esperanta přes hilelismus k homaranismu)  – 5. října 2017 od 17:00 v klubovně Klubu esperantistů, Ve Smečkách 25, Praha 1 – v esperantu, s promítáním v češtině
  • Seznámení s esperantem – 10. října od 15:30 v Centru pro seniory Elpida, Na Strži 1683/40, Praha 4
  • Přednáška o polyglotu a autoru 1. učebnice esperanta pro Čechy F.V. Lorencovi v jeho rodišti – 13. října od 16:00 v Hostinci U Bucků, Havlíčkova 24, Vrdy – Zbyslav
  • Komenský a Zamenhof – Paralely jejich životních misí – 7. listopadu 2017 od 18:00 v klubovně Unitárie, Anenská 5, Praha 1

Přednášky budou spojeny s prezentací knih nakladatelství KAVA-PECH.

-padv-


  • zveřejněno 26. 9. 2017, což bylo před 3 lety
  • od té doby článek otevřelo 496 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

František Horáček

#1 František Horáček

Velice si vážím činnosti Petra Chrdleho. Jsem přesvědčen, že je velikým úkolem nás šedesátníků, byť jsme již nastoupili na cílovou rovinku našich životů, zvrátit již několik let trvající tendenci snižujícího se počtu organizovaných esperantistů ČES. Tradice svazu s velkými osobnostmi typu samideána Josefa Vondrouška nás k tomu zavazuje. Myslím, že je před námi široké pole působnosti, pokud dokážeme přesvědčit veřejnost o užitečnosti esperanta v boji s tolik nebezpečnou Alzheimerovou nemocí...jak to naznačil prof.Dr. Max Kašparů.

před 3 lety
František Horáček

#2 František Horáček

Esperanto, stejně jako kterýkoli jiný jazyk,je o mluvení.Jen poctivý trénink dělá šampióna. Proto bychom se měli snažit při své činnosti využívat každé vhodné příležitosti k jeho používání, aby se nám esperanto tak říkajíc dostalo do krve...buďme příkladem našim mladým nebo začínajícím esperantistům. Není na světě melodičtější a libozvučnější jazyk než esperanto!

před 3 lety

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2020