Rozšiřte si znalosti práce s internetem se seriálem "Jak na internet"

Jaké je bezpečné heslo? Jak zálohovat svá data? Jaká jsou pravidla pro psaní e-mailů? A co je to hoax? Pokud si nejste jisti odpověďmi na tyto otázky a není vám rovněž jasné, co je na internetu bezpečné a co nikoliv, pak právě vám je určen seriál „Jak na internet“.

Tento seriál začala vysílat Česká televize od 1. října 2012 ve spolupráci se sdružením CZ.NIC. Každý všední den, vždy po skončení Událostí a Branek, bodů, vteřin (tedy krátce před osmou hodinou), se můžete až do konce listopadu na televizním kanálu ČT 1 podívat na přibližně dvouminutové video, ve kterém známý herec Roman Zach stručně a jasně vysvětlí určitou problematiku z oblasti používání internetu. První díl seriálu byl o používání hesel na internetu, druhý o zabezpečení počítače na internetu, čtvrtý pak o mailové etiketě.

Všechny již odvysílané díly si můžete kdykoliv připomenout na stránce http://www.jaknainternet.cz.

Kromě toho nabízí stránka i textový přepis jednotlivých dílů. Pokud si tedy budete chtít obsah dílů připomenout bez nutnosti připojovat se na internet, postačí, když si textový přepis videa vytisknete, respektive zkopírujete do Wordu a potom vytisknete. -mir-

Jak na internet


  • zveřejněno 6. 10. 2012, což bylo před 8 lety
  • od té doby článek otevřelo 1737 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

RAISA

#1 RAISA

isem moc vdecna ze poznala vas serial isem zacatecnik a moc mi pomohlo dekuji

před 8 lety

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2020