Putovní výstava tentokrát v Polabském muzeu

Výstava „Je esperanto mrtvý jazyk?“ je do 4. září k vidění v kouzelné romantické budově bývalého městského špitálu (založeného v r. 1444 Kunhutou z Poděbrad), který je součástí Polabského muzea.

Vernisáž výstavy proběhla 3. srpna, shodou okolností v rámci zahájení mezinárodního kongresu KELI (Mezinárodní ligy křesťanských esperantistů), probíhajícího 2.-9.8.2011 právě v Poděbradech. 

Před zahájením vernisáže byli účastníci kongresu slavnostně přijati na radnici starostou města. Zahájení výstavy zahrnovalo i hudební program s písněmi v esperantu, do něhož se netradičně mohli zapojit i sami hosté. Muzeum samo připravilo a distribuovalo ve městě informační plakát, podrobnější popis výstavy na stránkách Polabského muzea naleznete ZDE

Výstava tímto poprvé překročila hranice Jihočeského kraje a Vysočiny, proto pokud máte v prázdninovém čase cestu do Polabí, využijte příležitosti ji navštívit! Zároveň máte možnost i pozvat na ni své přátele či známé-neesperantisty, kteří bydlí nebo budou nyní na dovolené v tomto regionu.

Fotogalerii z vernisáže si můžete prohlédnout ZDE.

Muzeum se nachází v ul. Palackého 68 (vedle kostela, poblíž hlavního náměstí) a je otevřeno každý den mimo pondělí od 9.00 do 17.00 hodin.

Vstupné (včetně prohlídky celého muzea, zahrnujícího zbrusu novou expozici o Polabí) činí pro dospělé 40,– Kč, pro seniory, studenty a děti 6–15 let 20,– Kč. Další informace naleznete na www.polabskemuzeum.cz.

Na vaši návštěvu se těší

Pavla Dvořáková, autorka výstavy


Soubory
doc Pozvanka.na.vystavu.Polabske.muzeum.doc (93.5 kB)

  • zveřejněno 11. 8. 2011, což bylo před 9 lety
  • od té doby článek otevřelo 1160 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Bohužel zde zatím nejsou žádné komentáře.

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2020