Podpořte projekt "Eŭropano"

V reakci na novou situaci v Evropě vytvořil Manuel Ortega nový projekt v podobě internetového zpravodajského portálu s novinkami o dění v Evropě, kulturní zprávy a také politické analýzy. Projekt se jmenuje „Eŭropano“.

Na rozdíl od oficiálních stránek Evropské unie, která utrácí miliony eur a potřebuje stovky tlumočníků pro to, aby byly publikace přístupné ve dvanácti jazycích, projekt „Eŭropano“ chce využít esperanto jako druhý pomocný jazyk pro všechny Evropany. „Eŭropano“ bude sledovat dění v Evropě, bude publikovat nejzajímavější novinky, analyzovat argumenty a také přinášet kulturní zpravodajství. Bude to unikátní zdroj a nástroj pro pochopení sociálních fenoménů v Evropské unii. Jako komunikační jazyk bude použito esperanto.

Kdy bude hotová stránka a kdy budou publikovány první novinky?

Odpověď na tuto otázku záleží na tom, kdy se podaří dosáhnout cíle. Tím je sehnat každý měsíc částku v ekvivalentu 400 dolarů. Za tuto částku autoři projektu garantují publikování jedné novinky denně během následujících 3 měsíců. V první fázi projektu tedy v případě úspěchu sbírky bude publikováno asi 90 novinek o dění v Evropské unii.

Jakou částku žádají autoři od patronů a sponzorů?

Každý, kdo se rozhodne peněžně podpořit tento projekt, si může vybrat, jakou částkou bude přispívat měsíčně. To je důležité upozornění: částka, kterou zvolíte skrze projekt „Patreon“, není jednorázová, ale pravidelná, na každý měsíc.

Iniciátoři srdečně děkují všem přispěvatelům nezávisle na výši příspěvku. Dle výše příspěvku však získáte následující výhody:

  • 5 euro nebo více – získáte e-mailovou adresu pod doménou http://europano.info
  • 50 euro nebo více: Budete si moci vybrat téma nebo dění, o kterém bude informováno alespoň jednou týdně, tj. zpráva o vašem tématu se stane jednou ze sedmi novinek během týdne.
  • 100 euro nebo více: Budete si moci vybrat téma nebo dění, o kterém bude informováno alespoň dvakrát týdně.

I jedno euro moc pomůže!

Lze podpořit projekt i jinak?

Pomožte tvůrcům rozšířit povědomí o projektu! Máte rádi překládání a hovoříte jazykem, ve kterém ještě nejsou informace o projektu (ty naleznete na https://www.patreon.com/europano, kde současně můžete podpořit tento projekt)? I tato pomoc je možná.

Pokud máte jakékoliv otázky či jednoduše chcete pomoci, napište zprávu na adresu europano@komunikas.net (určitě můžete zkusit angličtinu, němčinu či španělštinu, případně nás kontaktuje na adrese redakce@esperanto.cz a my zprávu přeložíme a doručíme tvůrcům projektu).

Vytvořeno podle: https://www.patreon.com/…u-ci-5830854 a https://kuriero.lasindias.com/…cema-europo/ -mir-


  • zveřejněno 13. 7. 2016, což bylo před 5 lety
  • od té doby článek otevřelo 520 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Bohužel zde zatím nejsou žádné komentáře.

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2021