plány EU na rozšíření mezinárodních vzta

Jan Figel, komisař pro vzdělávání v EU má velké plány jak rozšířit mezinárodní vztahy mládeže v Evropě. Věří se, že v Evropské únii to přispěje ke kulturnímu dialogu a evropské identitě. K tomu účelu byly vytvořeny stránky pro občany do 15.prosince 2009, na kterých se očekávají od občanů odpovědi na tři otázky.

Otázky v angličtině jsou zde a jedná se v podstatě o:

1) Jak přesvědčit více mladých lidí k získání vědomostí, znalostí a zkušeností v zahraničí?

2) Jaké jsou překážky mobility, které musíme překonat?

3) Jak mohou všichni zúčastnění (komise, členské státy, regiony, vzdělávací a výchovné organizace, nevládní organizace, …) společně přispět k větší mobilitě mládeže?

Vedení Evropské esperantské unie prodiskutovalo plán pana Fiegla a připravuje žádost o finance na další tři roky s plánem, do kterého je třeba zakomponovat uvedené cíle. Aktivity, které projevuje esperantská mládež je třeba doplnit o aktivity pro neesperantské mládeže. Proto vás prosíme, abyste se seznámili s uvedenými stránkami a pokud máte nápady odpověděli na otázky. Prosíme, abyste také poslali kopii na EEU: (maja.tisljar @ gmail.com), aby nám mohly vaše odpovědi pomoci při hledání účinného programu, kterým se bude EEU snažit přesvědčit EACEA, aby financovalo naši činnost v následujících třech letech. Tak bude váš příspěvek velmi užitečný.


  • zveřejněno 26. 10. 2009, což bylo před 11 lety
  • od té doby článek otevřelo 1365 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Bohužel zde zatím nejsou žádné komentáře.

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2021