Oslavy 5. výročí založení České esperantské mládeže

Na hoře Velká Čantoryje na česko-polské hranici proběhla 19.-20.6. již druhá vlna oslav 5. výročí založení České esperantské mládeže, občanského sdružení, navazujícího svou činností na předchozí Sekci mládeže Českého esperantského sva­zu.

Setkání na Velké Čantoryji

Fotografie účastníků oslavy před restaurací na Hostibejku

První oficiální oslava proběhla již 16.5. v Nelaho­zevsi a z následné tiskové konference v pražském klášteře Emauzy přinesla o výročí této organizace zprávu i Česká tisková kancelář (ČTK) (zde). Tu přejala další média, mezi nimi např. server Novinky.cz (zde). Další článek k této příležitosti vyšel např. na známých serverech pro děti a mládež Adam.cz a Borovice.cz.

K této příležitosti byly odvysílány i některé rozhlasové relace: např. na ČR Vltava
(zde) či na Rádiu Leonardo (zde).

Česká esperantská mládež, která sdružuje zájemce o tento mezinárodní jazyk do 30 let, nabízí svým členům nejen podporu při studiu jazyka či společných cestách do zahraničí. Podílí se mj. i na odborných internetových projektech (ve spolupráci s mezinárodní organizací E@I i Českým esperantským svazem), na tvorbě esperantských titulků pro celovečerní filmy apod.

Vrcholnou akcí ČEJ bylo uspořádání týdenního celosvětového kongresu mladých esperantistů, který se konal v červenci 2009 v Liberci a na nějž se sjeli účastníci z více než 40 zemí světa. Z této akce si můžete prohlédnout některé fotografie nebo tento krátký film.

pd


  • zveřejněno 21. 6. 2010, což bylo před 10 lety
  • od té doby článek otevřelo 1421 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Bohužel zde zatím nejsou žádné komentáře.

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2020