O esperantu třikrát v Českém rozhlase

Přinášíme vám odkazy na tři rozhlasové rozhovory – tentokrát s Lenkou Angelovou, Libuší Dvořákovou a Oldřichem Arnoštem Fischerem.

První rozhovor, o kterém jsme se bohužel dozvěděli až se zpožděním, proběhl již 6.8.2015. Hostem Pardubického rozhlasu byla tentokrát Lenka Angelová, předsedkyně Svazu zdravotně postižených esperantistů, která mj. organizovala autobusový zájezd na jubilejní 100.Světový kongres esperanta, jenž se konal poslední červencový týden v severofrancou­zském Lille a na němž spolu, bez potřeby sluchátek a tlumočníků, plynně komunikovali účastníci z více než 80 zemí světa.

Pro poslech pořadu KLIKNĚTE ZDE.Pardubický rozhlas dále odvysílal 19.11.2015 pořad o Muzeu esperanta ve Svitavách. Interview redaktorce poskytla ing. Libuše Dvořáková, místopředsedkyně ČES, vedoucí Muzejní a výstavní skupiny ČES a předsedkyně svitavského Klubu přátel esperanta.

Pro poslech pořadu KLIKNĚTE ZDE.

Na webu Českého rozhlasu k tématu rovněž vyšel poměrně obsáhlý článek.

Fotogalerii z nově otevřené výstavy „S esperantem kolem světa“ si můžete prohlédnout ZDE, fotogalerii z bohatého programu vernisáže (vč. bloku „Turistika všemi smysly“ ) ZDE.O pouhé dva dny později, 21.listopadu, byl odvysílán rozhovor s MVDr. Oldřichem Arnoštem Fischerem s Klubu esperantistů v Brně.

Pro poslech pořadu KLIKNĚTE ZDE.

Nejnovější přednášky dr. Fischera na nejrůznější témata si můžete stáhnout na klubovém webu.


  • padv-

  • zveřejněno 26. 11. 2015, což bylo před 5 lety
  • od té doby článek otevřelo 670 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Josef Vojáček

#1 Josef Vojáček

Takových pořadů by v rozhlase mělo být daleko víc, protože je toho hodně, co ještě nebylo o esperantu řečeno. To záleží také na redaktorech, mně se již delší dobu nepodařilo dostat do brněnského rozhlasu.

před 5 lety

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2021