Nová výuková hra na Edukado.net

Touto aktualitou bychom Vám chtěli představit novou hru na stránce Edukado.net, pomocí které si můžete snadno každý den ověřit své znalosti o esperantu. Navíc můžete v případě, že budete úspěšní, vyhrát i jednu ze zajímavých prémií.

Dne 13. dubna byla na stránce Edukado.net přidána novinka v podobě hry „Risk“ (v esperantu RISKO).

Každý den si můžete, pokud jste registrovaní uživatelé této stránky, kliknout v menu na sekci „Ludoj“. Následně se vám zobrazí stránka, kde je nutno kliknout na obrázek zelených kostek „RISKO“. Odkaz na populární hru „Samopiniuloj“, která je dostupná na adrese http://samopiniuloj.esperanto-jeunes.org/, zatím není funkční, nicméně časem by mělo dojít k propojení těchto dvou stránek.

Úvodní stránka sekce Hry

Následně se vám zobrazí stránka, na které ihned zjistíte, kolik lidí dnes již hrálo a pod tím pak čtyři odkazy (Pravidla hry, Nastavení, Mé výsledky a Výsledky všech uživatelů).

Vstupní stránka hry RISKO

Doporučujeme především zajít nejprve do Nastavení a zakliknout, že chcete každý den dostávat informaci o výsledcích hry a o otázkách, které jste nevěděli.

Pak už stačí jen kliknout na tlačítko „Ekludu!“ a zobrazí se vám tato nabídka.

Vyberte si téma první otázky

Téma první otázky si můžete sami zvolit (Hnutí, Kultura a Jazyk).

Na zodpovězení první otázky máte 30 sekund, pokud na ni úspěšně odpovíte (vybírá se vždy jedna ze tří možností, stačí tedy jednoduše kliknout na odpověď, o které se domníváte, že je správně), získáte 1 bod, pokud odpovíte špatně, bod nezískáte.

Následně se můžete pokusit o zodpovězení druhé otázky. V případě, že budete úspěšní alespoň u jedné z otázek, máte možnost odpovědět i na třetí otázku, ovšem pozor: pokud na třetí otázku odpovíte správně, získáte dvojnásobek bodů (tedy pokud jste odpověděli dvakrát správně, máte šanci získat celkem 4 body), pokud ale odpovíte špatně, ztrácíte body kompletně a musíte to zkusit další den.

Pro nejúspěšnějšího hráče za každý měsíc a dále také za celý rok jsou připraveny zajímavé prémie (například učebnice esperanta pro pokročilé TEMAGENO, roční předplatné časopisu Kontakto nebo 107 křížovek v esperantu).

Pokud vás hra zaujala, ale ještě nejste registrovaní na Edukado.net, neváhejte. Na této stránce navíc kromě nové hry RISKO můžete najít i spoustu zajímavých výukových materiálů, dále bezplatný vzdělavací kurz (pomocí kterého získáte i znalosti pro hru RISKO). -mir-


  • zveřejněno 11. 5. 2013, což bylo před 8 lety
  • od té doby článek otevřelo 1292 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Bohužel zde zatím nejsou žádné komentáře.

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2021