Nauč se esperanto a vyhraj zájezd do zahraničí

To je název nové soutěže, kterou vyhlašuje Česká esperantská mládež. Je určena pro mladé lidi do 30 let a hlavní výhrou je cesta na Letní školu esperanta 2012 na Slovensku.

Do soutěže se může zapojit každý, kdo nemá žádné (nebo má minimální) znalosti esperanta a dosud nebyl na žádné akci pro esperantisty (nebo byl jen trochu někde, což se ani nedá moc počítat). Do konce ledna by se soutěžící měl naučit esperanto tak, aby dokázal vyplnit relativně snadný soutěžní test.

Soutěží se ve dvou věkových kategoriích – do 20 let včetně a od 21 do 29 let včetně. Dvacet nejúspěšnějších řešitelů soutěžního testu z každé kategorie postoupí do druhého kola. To bude ústní a proběhne někdy v únoru nebo březnu. Při něm soutěžící prokáže, jak dokáže esperantem mluvit. Ale nemusí se bát toho, že by to bylo něco jako maturita nebo státnice. Jde jen o to, aby si mluvení esperantem vyzkoušel.

No, a ten, kdo mluvit nejlépe, pojede v létě do Esperantska, tedy na už zmíněnou Letní školu esperanta 2012 na Slovensku. V zásobě jsou ale samozřejmě i další ceny, jako třeba roční členství v TEJO nebo knižní odměny. Pokud tedy máte ve svém okolí někoho, koho by šlo „nakazit esperantem“ (v rodině, mezi přáteli) – a přitom by chtěl i něco vyhrát – o soutěži mu řekněte. :-)

A pokud má někdo pochybnosti o tom, jestli se soutěže zúčastnit může (protože esperantem už trochu nakažený je), ať se pořadatelům ozve a domluví se – vzhledem k tomu, že pořadatelé jsou rozumní lidé, tak proč by někoho ze soutěže zbytečně vylučovali. :-)

Všechny podrobné informace (včetně propagačních letáčků volně ke stažení) najdete na adrese soutez.esperan­to.cz, kontakt na Českou esperantskou mládež je mladez@esperanto.cz. Na stránkách soutěže se objevují stále nové a nové informace, tak na ně choďte! :-) Za organizační tým soutěže Dan Mrázek


  • zveřejněno 17. 11. 2011, což bylo před 9 lety
  • od té doby článek otevřelo 1298 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Bohužel zde zatím nejsou žádné komentáře.

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2021