Kup knihu, zachráníš nakladatele! Český esperantský svaz se přidává k výzvě

Leckteří z vás patrně již zaregistrovali tuto výzvu Moravské zemské knihovny. Český esperantský svaz jakožto organizace aktivně podporující kulturu se k ní připojuje. Pojďme se společně v duchu principů Jak překonat pandemii do této iniciativy zapojit! Výzva se týká literatury vydávané v češtině i v esperantu.

Současná situace přísné karantény má negativní důsledky pro drobné podnikatele a nakladatelství začínají řešit otázku, zda si budou moci ještě vůbec dál dovolit podnikat. V zemi, která je proslulá svou vysokou knižní i typografickou tradicí, vysokými čtenářskými standardy a kvalitními autory, a kde právě rozmanitost knižních nakladatelů sehrála důležitou roli na celkové úrovni literární produkce, to není dobrá zpráva.

A protože nám tato situace není lhostejná, rozhodli jsme se podpořit knižní trh výzvou Kup knihu a zachráníš nakladatele. Vyzýváme veřejnost k online nákupu knih, ideálně přímo přes e-shopy nakladatelů. Prodej knih v těchto časech pomůže nejen vydavatelům, ale všem těm, kteří se na tvorbě knih podílí – autorům, překladatelům, ilustrátorům.

Zároveň se obracíme na širokou veřejnost: podělte se s námi o své nové knižní úlovky na sociálních sítích prostřednictvím fotografií nebo videí. Pochlubte se, co jste si koupili, a připojte se k naší výzvě použitím hashtagu #kupknihu. Přispět můžeme každý!

PLNÝ TEXT VÝZVY MZK se nachází ZDE.

Máte-li své oblíbené, zejména malé nakladatelství, máte nyní konkrétní možnost svým zájmem podpořit jeho další existenci.


Český esperantský svaz v této souvislosti vyzývá své členy a čtenáře tohoto webu i k podpoře nakladatelství KAVA-PECH Dobřichovice dr. Petra Chrdleho, které od r. 1994 vydalo kromě literatury v češtině a dalších jazycích i přes 200 titulů beletrie i odborné literatury původní i přeložené v esperantu.

V důsledku restrikcí od března nakladatelství nezískalo od svého distributora na českém trhu žádné finance z prodeje. Nyní je mj. připravována k vydání kniha „Je esperanto ještě aktuální?“ od Maxe Hanse-Jürgena Mattusche (překlad z němčiny), ale na její tisk nejsou proto nyní potřebné prostředky. Chcete-li k tomu osobně přispět, můžete si zakoupit přes e-shop nakladatelství libovolnou publikaci (jednu či více) v češtině či esperantu.

Pokud knihu/knihy zaplatíte, ale počkáte s dodáním (vydavatel je bohužel v současné době po úrazu v nemocnici a nemůže písemně komunikovat), podpoříte bezpochyby dobrou věc. Jestliže na ni nespěcháte, můžete ušetřit výdaje za poštovné a knihu později obdržet osobně v Praze, příp. dle dohody jinde, nebo na konferenci ČES v Pardubicích. Vaše solidarita bude jistě účinným prostředkem i k úspěšné rekonvalescenci nám všem dobře známého přítele a kolegy. Budete následně kontaktováni ohledně potvrzení objednávky a domluvy o jejím převzetí, prosíme nyní o strpení. Zaslání poštou bude samozřejmě rovněž možné.

Vybranou knihu můžete použít i jako dárek vašim blízkým nebo v rámci klubu publikaci v češtině o esperantu pořídit a věnovat např. své městské či okresní knihovně. Členové ČES mají na většinu knih týkající se esperanta významnou slevu (bude připsána v košíku).


současná nabídka knih KAVA-PECH v esperantu

ukázky nejnovějších titulů


současná nabídka knih KAVA-PECH v češtině

tituly v češtině ve vztahu k esperantskému hnutí

ukázky dalších titulů


Děkujeme předem za vaši podporu! Uvítáme, pokud se v komentářích níže případně podělíte o to, kterou knihu jste si objednali ☺.

Pavla Dvořáková


  • zveřejněno 22. 4. 2020, což bylo před měsícem
  • od té doby článek otevřelo 220 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Pavla Dvořáková

#1 Pavla Dvořáková

Abych šla příkladem v této výzvě, již jsem si objednala tituly "Perrefleksa terapio" a "Latinsko-český kapesní slovník" ☺.

před měsícem
LChal

#2 LChal

ANO, je třeba být solidární a pomáhat si. Objednala jsem si 10 knížek nakladatelství KAVA-PECH s tím, že si je osobně převezmu, až bude Petr zdráv a v pořádku.Ráda bych se dočkala vydání publikace Je esperanto ještě aktuální? LChal

před měsícem
Radmila Švejcarová

#3 Radmila Švejcarová

Výborný nápad, také si koupím. Budu mít trochu problém vybrat, skoro všechni již mám. Radmila

před měsícem
Vitto

#4 Vitto

Taky jsem si z KAVA-PECH objednal 4 knížky s tím, že na ně v pohodě počkám. Paradoxně sem na tuhle výzvu narazil až PO objednání.

před 14 dny

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2020