Konference ČES

Konference Českého esperantského svazu se blíží!

Letošní konference se uskuteční ve dnech 9.-11. října ve Svitavách a bude spojena s páteční vernisáží.

Program v esperantu zde.

Vážení přátelé, 

výbor Českého esperantského svazu (ČES) si Vás dovoluje pozvat na konferenci ČES, která se bude konat ve Svitavách  ve dnech 9.-11. října 2009 v krásném prostředí Ottedorferova domu,  sídle loni nově otevřeného Muzea esperanta.  K dispozici nám bude velký historický kulturní sál pro plenární zasedání,  2 prostory pro oddělené programy, Libroservo a čajovna  k posezení v úzkém kruhu přátel. Po celou dobu sjezdu je zajištěno celodenní stravování ve školní jídelně vzdálené asi <metricconverter productid=„300 m“ w:st=„on“></m­etricconverter>300 m od místa konání konference.

Účastníci budou ubytováni na internátu Obchodní akademie vzdálené asi <metricconverter productid=„100 m“ w:st=„on“></m­etricconverter>100 m od jídelny, <metricconverter productid=„400 m“ w:st=„on“></m­etricconverter>400 m od Ottendorferova domu. 

Svitavy jsou bývalé okresní město na pomezí Čech a Moravy. Jsou křižovatkou cest mezi Brnem, Olomoucí, Hradcem Králové, Pardubicemi a Havlíčkovým Brodem. Jsou rodištěm Oskara Schindlera známého záchranou vězňů z koncentračního tábora. Jsou hlavně rodným městem Oswalda Ottendorfera – velkého mecenáše, který v době svého působení v New Yorku věnoval peníze na stavby v našem městě. Jednou z jeho staveb je i „Červená knihovna“, ve které je Muzeum esperanta. Město bylo známé výrobou textilií a dřevoobráběcích strojů. 

Páteční program bude již v 16:30 zahájen vernisáží III. výstavy „ 100 let esperantského hnutí mezi železničáři a dětská literatura“ v Mu­zeu esperanta a po večeři bude pokračovat prezentací nyní připravovaného DVD ke 40.jubileu ČES, na němž budete moci shlédnout to nejzajímavější a nejcennější, co bylo v tomto období  členy našeho svazu vytvořeno (ještě nyní máte i vy možnost přispět do jeho obsahu – viz výzva v jiné části tohoto čísla Starta).

Po pracovním jednání v sobotu dopoledne, zahrnujícím nejen zprávy o činnosti, ale i seznámení s novými možnostmi pro naše aktivity, budete mít příležitost po obědě absolvovat prohlídku historického centra města a následně dva volitelné workshopy či promítání.v hlavním sále. Paralelně  bude probíhat v místní ZŠ tříhodinové počítačové školení pro úplné začátečníky, věnované založení a používání elektronické pošty a základům vyhledávání na Internetu. Počet míst v učebně je omezen, proto si v případě zájmu nezapomeňte včas zarezervovat mís­to!

Večerní program je pro vás připraven v novém multifunkčním centru Fabrika v sousedství Ottendorferova domu. Kromě tradiční taneční zábavy, oživené mj. i vystoupením břišních tanečnic, pro vás připravujeme i úvodní krátký koncert klasické hudby. 

V neděli dopoledne vám opět nabídneme tematické workhopy a společný vzdělávací blok o Esperantu na Internetu se závěrečnou diskusí. Dle možností se budeme snažit poskytnout prostor i pro setkání a prezentaci sekcí, klubů a jiných zájmových skupin v rámci ČES – prosíme tímto o včasné zaslání vašich nabídek a požadavků.

Věříme, že i Vy přispějete svojí aktivní účastí k tvůrčímu, důstojnému a úspěšnému průběhu konference! 
 
 

Výbor ČES


  • zveřejněno 27. 6. 2009, což bylo před 12 lety
  • od té doby článek otevřelo 1244 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Bohužel zde zatím nejsou žádné komentáře.

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2021