Kardinál Miloslav Vlk oslavil osmdesátiny

17. května oslavil kardinál Vlk významné životní jubileum. Oficiální gratulaci k narozeninám mu zaslal jménem členů Českého esperantského svazu jeho předseda Ing. Vladimír Dvořák.


oficiální gratulace ČES

Kardinál Miloslav Vlk se naučil esperanto v mládí začátkem 50. let a v té době byl aktivní v esperantském hnutí, zejména v rámci Jižních Čech, kde se mj. narodil (v Líšnici u Milevska) – bylo to v období, kdy bylo esperanto z politických důvodů spíše podezřelé a nežádoucí a jeho celostátní organizace musela být rozpuštěna.

Přestože již řadu let nemá pro mnoho jiných úkolů a povinností čas se esperantu aktivně věnovat, nadále si uchovává jeho znalost a v rámci svých možností ochotně poskytuje esperantskému hnutí, zejména v katolickém prostředí, svou podporu. Převzal např. hlavní záštitou nad mezinárodními kongresy IKUE v Olomouci (1995) a Kroměříži (2002) a vede v esperantu ekumenické bohoslužby v rámci významných mezinárodních akcí v ČR.

Kardinál Vlk slouží ekumenickou mši v esperantu na Mezinárodním kongresu mládeže v Liberci (19.7.2009)

Kardinál Vlk je každopádně charizmatická a všestranně vzdělaná výjimečná osobnost, která se těší úctě a oblibě i mezi mnoha nekatolíky.

S jeho pohnutým životopisem, ale i s jeho zajímavými články, přednáškami a rozhovory se můžete seznámit na jeho oficiálním webu

http://www.kardinal.cz/


S upřímným přáním všeho dobrého do dalších let

redakce


  • zveřejněno 17. 5. 2012, což bylo před 8 lety
  • od té doby článek otevřelo 1257 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Bohužel zde zatím nejsou žádné komentáře.

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2020