Jak se stát členem TEJO?

Členství v TEJO (Tutmonda Esperantista Junulara OrgaNIZO – Celosvětové organizaci esperantské mládeže) je užitečné především pro ty z vás, kteří uvažují o účasti na letním mezinárodním setkání mladých esperantistů (IJK) na Ukrajině, protože členové TEJO získají na účastnickém poplatku této akce slevu, která je úmyslně větší než cena členství v TEJO na rok 2011.

Členství v TEJO může být ale zajímavé i pro ty z vás, kteří by si rádi jednou za čas přečetli esperantský časopis, protože zahrnuje 6 čísel mládežnického časopisu Kontakto (papírově i elektronicky) a také možnost číst si měsíčně v elektronické podobě časopis Esperanto (novinky z esperantského hnutí). Každý člen TEJO také dostane v polovině roku Ročenku Světové esperantské asociace UEA (jejíž je TEJO součástí) a má případně taktéž slevu na účasti na Světovém kongresu esperanta (Universala Kongreso, UK), který letos proběhne v Kodani.

Pokud stále váháte, pak:

  • Ukázkové číslo časopisu Kontakto v PDF si můžete stáhnout výměnou za zveřejnění odkazu na něj ve vašem profilu na Facebooku či Twitteru (tzv. pay-with-a-tweet) (rozhovor v esperantu s novým redaktorem Kontakto Rogenerem Pavinskim si můžete přečíst zde)
  • Ukrajinští organizátoři IJK pro vás zase připravili veselou video-pozvánku na Youtube

Členem TEJO se může stát každý ve věku do 30 let.

Pro české zájemce stojí roční členství jen 420 Kč. A jak se přihlásit? Zde je návod: 

  • Vyplňte formulář ZDE

** UEA-kodo nevyplňujete (pokud jste už nebyli členem dříve)

** kategorii vyberte MJ

** rubriku „Subtena kotizo“ nevyplňujete

** v rubrice „Mi pagas la kotizon:“ můžete vybrat platbu kartou, přes PayPal a nebo poslední možnost – „UEA-peranto en mia lando“ – a tak zaplatit přes českou zprostředkovatelku, paní Lucii Karešovou.

Jestliže vyberete možnost platby přes zprostředkovatelku, informujte ji o této skutečnosti e-mailem na Lucie.Karesova@seznam.cz a současně odešlete příslušnou částku na bankovní účet Českého esperantského svazu (bankovním převodem nebo poštovní poukázkou), který je následující:

číslo účtu: 195 230 825/0300

variabilní symbol: 06941

konstatní symbol: 0379

zpráva pro příjemce či jiná poznámka: [vaše jméno]

Jestliže stále máte dotazy k podmínkám členství, napište mi. A nezapomeňte, že nejlevnější ceny pro účast na IJK platí jen do konce ledna. Přihlašování se do TEJO na datu nezávisí, ale i časopisy je přece lepší dostávat průběžně a ne až všechny zpětně naráz.

Marek Blahuš

Česká esperantská mládež

pd


  • zveřejněno 27. 1. 2011, což bylo před 10 lety
  • od té doby článek otevřelo 1284 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Bohužel zde zatím nejsou žádné komentáře.

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2020