Jak projevit účast s oběťmi zemětřesení?

Jsme hluboce šokováni a zarmouceni tragickými událostmi v Japonsku. Náš dosud velký svět se stává spíše pouhou velkou vesnicí a cokoliv se kdekoliv stane, už není v dostatečně bezpečné vzdálenosti, abychom mohli v klidu říci, že „toto se nás netýká“…

Aktuální informace o vývoji událostí naleznete např. ZDE.

Jednání o možnostech konkrétní materiální pomoci i na úrovni vlád jsou dosud na počátku, proto nám, „obyčejným smrtelníkům“, v tomto okamžiku zbývá převážně „jen“ naše duchovní a morální účast a podpora.

Abychom umožnili případným zájemcům z řad našich čtenářů její vyjádření, na stránkách Muzea esperanta na Ipernity jsme zveřejnili videonahrávku buddhistické meditační písně, doprovázené sluneční mandalou. Máte-li zájem, můžete se při jejím sledování na chvíli zastavit, vejít do kontaktu se svým „vnitřním sluncem“ (vnitřní silou), soustředit svou láskyplnou pozornost na oběti zemětřesení a poslat ze svého srdce energii, modlitbu či přání dobrého (jakkoliv to sami dle své víry či životní filozofie pro sebe nazýváte) těm, kdo nyní trpí, i těm, kdo již odešli ze svého těla.

Meditační nahrávka se nachází zde: http://www.ipernity.com/…031/10181232

Vaše komentáře, osobní vyjádření a další nápady jsou vítány.

Pokud vás naše iniciativa oslovila, přepošlete prosím tento odkaz dále svým známým. Stejný text se nachází i v esperanttu ZDE. Máte-li esperantské přátele v zahraničí, můžete zprávu zaslat mailem i jim.

Osobní svědectví o událostech od japonského esperantisty Hori Yasua z 13. a 14. března si můžete v esperantu přečíst na Ipernity v blogu Eugena Wermelingera ZDE a ZDE. Kompletní deník i z dalších dnů se nachází na webu SAT.

Jestliže se nám podaří navázat za ČES kontakt s japonskými esperantisty a získat další bližší informace o vývoji událostí, nebo pokud bude zorganizována na mezinárodní úrovni pro nás schůdná forma pomoci a podpory, uveřejníme aktuality na toto téma v této rubrice.

Předem děkuji za vaši podporu a spoluúčast.

Budoucnost naší planety – naší Matky Země – závisí i na čistotě srdcí a mysli nás všech.

Pavla Dvořáková (pd)


  • zveřejněno 14. 3. 2011, což bylo před 9 lety
  • od té doby článek otevřelo 1666 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Pavla Dvořáková

#1 Pavla Dvořáková

Aktuální informace od japonských esperantistů z 19.3. čtěte na
http://www.ipernity.com/blog/65306/315979

před 9 lety
Pavla Dvořáková

#2 Pavla Dvořáková

Stránka s aktuálními informacemi o katastrofě v Japonsku byla založena na webu časopisu "El popola Ĉinio"

http://www.espero.com.cn/se/node_51621.htm

před 9 lety
Pavla Dvořáková

#3 Pavla Dvořáková

Další informace přináší v esperantu
portál Bona Volo z Brazílie
http://www.boavontade.com/inc/interno.php?cm=89767&cs=3&ci=6

před 9 lety
Pavla Dvořáková

#4 Pavla Dvořáková

http://www.liberafolio.org/2011/ciuj-japanaj-esperantistoj-travivis-la-katastrofon

před 9 lety
helena tlachova

#5 helena tlachova

dobry den vážení přátelé esperanta.taky mám v japonsku známou paní etuko,její manžel bohužel zemřel minulý rok.ihned po katastrofě sem volala paní etuko ale byla nedostupná.pak sem volala za pár dní a děkovala sem Bohu,že sem jí slyšela,i když si myslím,že mě moc nerozuměla,protože já sem si právě psávala s jejím manželem.pak sem jí napsala esperantský dopis,doufám,že jí ho někdo přeloží a etuko mi odpoví.mějte se moc pěkne at se vám daří,esperantské stránky sem objevila teprve nedávno.kun kora saluton tlachová helena.

před 9 lety
Pavla Dvořáková

#6 Pavla Dvořáková

Pan Josef Kříž nás informoval, že kromě deníku Jasua Horiho jsou na webu SAT každý den publikovány aktuální informace o dění v Japonsku - viz

http://satesperanto.org/La-11an-de-aprilo.html

před 9 lety

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2020