Další pořad o esperantu v brněnském rozhlase

Podruhé v letošním roce brněnský rozhlas ve svém pořadu Apetýto zveřejnil pořad o esperantu u příležitosti jeho 125. narozenin.

Pořad, který poprvé odvysílán v ponděléí 16. července, si můžete poslechnout kliknutím na TENTO ODKAZ a nastavením 6. minuty a 18. minuty.

Rozhovor s ing. Josefem Vojáčkem začíná tentokrát tématem vzniku a vydání první učebnice esperanta v r. 1887. Dozvíte se ale něco o rozhlasových pořadech v esperantu, o tzv. propedeutické hodnotě tohoto jazyka a o putovní výstavě „Je esperanto mrtvý jazyk?“, která právě v měsíci červenci je k vidění v Brně, a to v Moravské zemské knihovně a ve Vzdělávacím a administrativním centru Jihomoravského kraje na Cejlu 73. Dozvíte se něco i o autorovi první učebnice esperanta pro Čecha a geniálním polyglotovi Františkovi Vladimíru Lorencovi, o možnostech osobních mezinárodních kontaktů, které znalost esperanta nabízí, o současné výuce esperanta na Masarykově univerzitě, o esperantské Wikipedii, o dalších plánových jazycích kromě esperanta a dalších zajimavých tématech.

V rámci pořadu byli posluchači pozváni i na veřejnou besedu o esperantu, která se bude konat ve čtvrtek 26. července od 16 h v budově Jihomoravského kraje na Cejlu 73.

Lednový pořad v Apetýtu si můžete poslechnout ZDE.

padv


  • zveřejněno 25. 7. 2012, což bylo před 7 lety
  • od té doby článek otevřelo 979 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Bohužel zde zatím nejsou žádné komentáře.

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2020