Co vám nabízí Lernu.net?

Pravděpodobně všichni z vás název tohoto mnohojazyčného internetového portálu pro studium esperanta znáte. Pokud si však myslíte, že se jedná o záležitost pouze pro mladé a pro začátečníky, pak jste na omylu! Nevěříte? Pojďte se s námi přesvědčit!

Unikátní projekt LERNU, který vytvořila a od r. 2002 provozuje organizace E@I, nabízí nyní bezplatně studium esperanta ve více než 40 jazycích, včetně češtiny. Jedná se ale o mnohem více než o pouhé kurzy.

Máte-li mezi svými známými někoho, koho esperanto zaujalo, a chtěl by se o esperantu nejdříve jen něco přehledně dozvědět, doporučte mu rubriku Úvod. Ta zahrnuje základní informace o esperantu, stručný přehled gramatiky, proč a jak se esperanto učit, informační DVD Esperanto je… a odpovědi na 12 nejčastějších otázek.

Zřejmě nejnavštěvovanější rubrika Kurzy nabízí celkem 17 bezplatných kurzů od začátečníků až po značně pokročilé! Tj. každý z nás si zde může zlepšit své jazykové znalosti! Podle popisu si můžete vybrat typ kurzu, který vám nejlépe vyhovuje. Interaktivní názorný způsob výuky (zahrnující nejen texty, ale i obrazový materiál a zvukové nahrávky) vám nabízí potřebnou zpětnou vazbu a správné odpovědi. Můžete pracovat samostatně nebo si vybrat bezplatně svého lektora, s nímž budete v koresponden­čním styku.

Nepřehlédněte ovšem ani následující rubriku Učení – zde si začínající a mírně pokročilí (či věční začátečníci :-) ) mohou procvičovat Užitečné fráze, nachází se zde výborný tematický Obrázkový slovník, ale i různá cvičení, jazykové hry a dokonce i zkoušky, na nichž si můžete sami otestovat úroveň svých znalostí. Další doplňkové jazykové materiály naleznete v rubrice Knihovna. Uvedené jazykové pomůcky, které si lze rovněž zdarma stáhnout do počítače, uvítají jistě nejen studenti-samouci, ale i učitelé esperanta.

Ti z vás, kdo se bezplatně registrují, mohou využívat i služeb mezinárodní komunity uživatelů a nalézt zde nové přátele (viz rubrika Komunikace). Mj. byli byste překvapeni. kolik uživatelů je zde i z Česka (možná právě zde se rodí značná část nových esperantistů!).

Vaše příp. dotazy a nejasnosti zodpoví názorná rubrika Nápověda.

Nicméně – počítač a internet samozřejmě nejsou všechno! To, co je na esperantu unikátní a nenahraditelné, jsou právě osobní kontakty! Letos se již počtvrté koná na Slovensku

Mezinárodní setkání studentů Lernu

30.7.-7.8.2011 v Nitře

Toho loňského se zúčastnilo přes 200 kurzistů z více než 20 zemí. Dopolední výuka probíhá v několika kurzech různé úrovně a o tom, jaká je tam báječná atmosféra, že se na akci rozhodně nudit nebudete a že jsou na ní vítáni účastníci bez ohledu na věk, se můžete přesvědčit v těchto dvou krátkých videích z loňského roku: SES – 1. část, SES – 2. část.

Všechny nezbytné programové i organizační informace se dozvíte po kliknutí na

LETNÍ ESPERANTSKÉ STUDIUM

Vřele vám akci doporučujeme!

A nepřehlédněte – do konce dubna platí nejvýhodnější finanční podmínky!

pd


  • zveřejněno 27. 4. 2011, což bylo před 9 lety
  • od té doby článek otevřelo 1795 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Miropiro

#1 Miropiro

Velmi pěkně zpracováno!

před 9 lety

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2020